16 01 2018

Z Grodziskiej Pogoni do Serie A?

16.01.2018, godz.: 12:45
Z Grodziskiej Pogoni do Serie A?
fot. ekstraklasa.tv

Piłkarska kariera Mateusza Wieteski w ciągu ostatnich miesięcy zdecydowanie nabrała tempa i nie wygląda na to, by miała zwolnić. Wręcz przeciwnie – wychowankiem grodziskiej Pogoni, a obecnie podstawowym obrońcą Górnika Zabrze, interesują się kluby włoskiej Serie A!

Informacje o transferowym zainteresowaniu wokół Wieteski podał „Katowicki Sport”, a tropem dziennika poszły inne media. Według tych doniesień 20-letniego defensora z uwagą obserwują ponoć skauci dwóch włoski klubów Cagliari i Genoi. Ewentualne zainteresowanie ze strony klubów zagranicznych zresztą nie dziwi biorąc pod uwagę znakomitą rundę jesienną w wykonaniu piłkarza.

Wieteska przed sezonem 2017/2018 przeszedł do zabrzańskiego Górnika na zasadzie transferu definitywnego z Legii Warszawa, wcześniej grał na wypożyczeniu w Chrobrym Głogów. Mateusz bardzo szybko i skutecznie odnalazł się w realiach naszej ekstraklasy. Rozegrał w lidze 21 meczów, a cztery dołożył w Pucharze Polski. Zdobył aż – jak na obrońcę – cztery bramki, co automatycznie przyciągnęło uwagę klubowych skautów w Polsce i za granicą. Stąd też doniesienia o możliwości transferu do któregoś z klubów włoskiej Serie A.

Jak ocenia jednak portal Transfery.info, opcja przeprowadzki piłkarza na Półwysep Apeniński jest mało prawdopodobna ponieważ prawo pierwokupu za 400 tysięcy złotych ma Legia Warszawa, która może z niego skorzystać w aktualnym oknie transferowym. Po zakończeniu sezonu sprowadzenie piłkarza będzie kosztować mistrzów Polski już 500 tysięcy złotych. Kwota ta rośnie na podobnej zasadzie, aż osiągnie 700 tysięcy złotych.

Wiele wskazuje więc na to, że po tym lub następnym sezonie Wieteska zostanie odkupiony przez stołeczny klub.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi