07 02 2018

Z Grodziska do światowej stolicy panczenów. Sukces naszej zawodniczki

07.02.2018, godz.: 14:35
Z Grodziska do światowej stolicy panczenów. Sukces naszej zawodniczki
fot. UKS Sparta Grodzisk Maz.

Aż sześć medali wywalczyła młoda łyżwiarka szybka UKS Sparta Grodzisk Mazowiecki Marta Dobrowolska podczas XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzie w Sportach Zimowych – Podkarpackie 2018! W nagrodę pojedzie na międzynarodowe zawody rozgrywane w mekce panczenów – w Heerenveen.

Zawodniczka kolejny raz udowodniła że ma nieprzeciętny talent poparty ciężką pracą. Jest jednak na dobrej drodze, aby w przyszłości być nową siłą polskich panczenów i godną następczynią Luizy Złotkowskiej, która w Pjongczang powalczy o swój trzeci medal olimpijski.

Wróćmy jednak do Marty. Pierwszego dnia zawodów wystartowała na 500 i 1500 metrów. Na pierwszym dystansie wywalczyła srebrny, a na drugim brązowy medal.

W drugim dniu zawodów odbyły się biegi na dystansach 1000 metrów i bieg drużynowy. Na 1000 m do miejsca na podium zabrakło niewiele – ostatecznie Marta zajęła czwartą pozycję. To najbardziej nielubiane przez sportowców osiągnięcie powetowała sobie w biegu drużynowym, przyniósł zawodniczkom Team Mazowieckie złoty medal. Wspólnie z Martą Dobrowolską w składzie pojechały Maja Płończyk i Martyna Baran.

Ostatni dzień zmagań to konkurencje na dystansie trzech kilometrów oraz bieg masowy. I tu po zaciętej walce – dwa brązowe medale. Daje to w sumie pięć krążków na dystansach i kolejny szósty wynik w klasyfikacji wielobojowej. – Marta była najlepsza w swojej grupie wiekowej i w nagrodę pojedzie na zawody na legendarnym torze łyżwiarskim Heerenveen, gdzie będzie mogła bez presji pojeździć w mekce panczenów i pościgać się w międzynarodowej stawce zawodników – podkreśla Sławomir Chmura trener łyżwiarzy szybkich w grodziskiej Sparcie.

3

Dodaj Komentarz

 • Michu

  Gratulacje! W Sanoku pudło od podium chyba ciągle to samo od 95roku…

  • adamos

   Ważne ze nasza Grodziszczanka na nim stoi 🙂 pudlo jak pudlo super ze dziewczyna z naszego miasta na nim stoi… 😉 trzeba tez pamietać dwie istotne rzeczy… zeby nie warszawa to grodzisk byl by stolicą polski i ze to warszawa lezy kolo grodziska 😉

 • adamos

  Gratulacje- zycze dalszych sukcesów.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi