04 11 2016

Z dwoma promilami za kierownicą wylądował w rowie

04.11.2016, godz.: 15:40
Z dwoma promilami za kierownicą wylądował w rowie
fot. KPP Grodzisk

Grodziscy policjanci zatrzymali 59-letniego Czesława C., po tym jak mężczyzna jechał autem po pijanemu. Na dodatek, aby uniknąć odpowiedzialności za przestępstwo drogowe chciał przekupić funkcjonariuszy.

Do zdarzenia doszło kilka dni temu w Baranowie. Około godz. 20.30 patrol pełniący tam służbę zauważył uszkodzone auto stojące na poboczu. Osoby przebywające w pobliżu wskazali kierowce citroena, któremu chwilę wcześniej pomagali wydobyć samochód z rowu. Mundurowi postanowili skontrolować Czesława C. badanie alkomatem wykazało u niego ponad dwa promile. 59-latek został więc zatrzymany.

Podczas sporządzania dokumentacji w radiowozie kierowca zaproponował policjantom pieniądze w zamian za odstąpienie od dalszych czynności i sfałszowanie wyników pomiaru trzeźwości. Czesław C. trafił do celi grodziskiej komendy.

– Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości i usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszom. Konsekwencją niebezpiecznego zachowania na drodze może być kara pozbawienia wolności nawet na 2 lata. Przestępstwo korupcyjne zagrożone jest karą nawet 8 lat więzienia – poinformowali policjanci.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi