22 06 2018

Wzmożone kontrole policji na drogach. Jedno zatrzymane prawo jazdy

22.06.2018, godz.: 16:16
Wzmożone kontrole policji na drogach. Jedno zatrzymane prawo jazdy
Fot. Policja

Policjanci prowadzą dziś „Kaskadowy pomiar prędkości”, którego celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości na drogach krajowych, stanowiących główne ciągi komunikacyjne. Jego efektem jest m.in. zatrzymanie na trzy miesiące prawa jazdy kobiecie, która znacznie przekroczyła prędkość w terenie zabudowanym.

Jak informują policjanci z grodziskiej komendy, kontrole prowadzone są na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach przez patrole ustawione kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi. Ich celem jest egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości. Ponadto policjanci będą kontrolować prędkość na pozostałych drogach o największym zagrożeniu wypadkowością.

Co ciekawe dziś rano zatrzymali już prawo jazdy kobiecie. – Kierująca BMW w Kozerkach przekroczyła dozwoloną prędkość o 66 km/h w terenie zabudowanym co skutkowało utratą prawa jazdy na okres trzech miesięcy – mówi nam st. asp. Katarzyna Zych, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku.

Podczas działań policjanci będą przypominać, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną”, czyli taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi