26 04 2018

Wystartowali z budową ścieżki wzdłuż torów WKD

26.04.2018, godz.: 13:37
Wystartowali z budową ścieżki wzdłuż torów WKD
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Ruszyła długo wyczekiwana budowa ciągu pieszo-rowerowego wzdłuż torów WKD. Tym samym materializuje się porozumienie miasta z wukadką w sprawie przeprowadzenia inwestycji na terenie kolejowym.

Przede wszystkim to dobra informacja dla rowerzystów, którzy od dawna czekają na wybudowanie ścieżki. Tym bardziej, że dokumentacja projektowa i wykonawcza została opracowana już kilka lat temu. Leżała jednak na półce podkowiańskim urzędzie, do czasu aż obecny burmistrz Podkowy Artur Tusiński doszedł do porozumienia z Warszawską Koleją Dojazdową.

Doszło do tego w 2016 roku, jednak miasto ogród czekało na realizację inwestycji do momentu, gdy pojawi się możliwość pozyskanai dofinansowania z zewnątrz. To zaś nastąpi w ramach międzygminnego partnerstwa w Zintegrowanych Inwestycjach Terytorialnych. W lutym w podkowie ruszyły pierwsze prace przy budowie ścieżek ujętych w ZIT. Teraz zaś przyszedł czas na ścieżkę przy torach WKD.

O rozpoczęciu robót poinformował na Facebooku burmistrz Artur Tusiński. – Tak, tak. Kopią już ciąg pieszo-rowerowy wzdłuż wukadki. Gdyby tak można było dojechać taką ścieżką do Warszawy… – napisał na swoim profilu podkowiański włodarz. Zamieścił też zdjęcia, które widzicie w tym artykule.

fot. arturtusinski-podkowa.pl

2

Dodaj Komentarz

  • Kriss Gorre

    Proszę o więcej szczegółów, np. planowanych terminów i etapów prowadzonych prac.

  • Witam! Jakiś link do planów/mapy? może na stronie BIP magistratu?

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi