13 03 2018

Wystartowała rekrutacja do grodziskich przedszkoli i podstawówek

13.03.2018, godz.: 15:01
Wystartowała rekrutacja do grodziskich przedszkoli i podstawówek
fot. GrodziskNews

Wczoraj, 12 marca ruszyła rekrutacja na wolne miejsca w grodziskich szkołach i przedszkolach publicznych. Magistrat podał wszystkie szczegóły.

Zasady naboru, który wystartuje 12 i potrwa do 23 marca, będą w tym roku podobne jak w latach ubiegłych. Oznacza to, iż rekrutacja odbędzie się drogą elektroniczną. Rodzice wypełnią wniosek zamieszczony na stronach internetowych grodziskiej gminy oraz biura oświaty. Wypełniony formularz trzeba wydrukować i dostarczyć do placówki „pierwszego wyboru”, tzn. oznaczonej przez rodziców na pierwszym miejscu preferencji. Rejestracji wniosku można dokonać tutaj. 

Jeśli chodzi natomiast o rekrutację na miejsca dla pierwszoklasistów w szkołach podstawowych, to nabór aplikacji przeprowadzony zostanie również drogą elektroniczną w okresie od 12 do 23 marca. Dotyczy zarówno dzieci spoza obwodu danej szkoły podstawowej, jak i dzieci „obwodowych”, które trzeba zgłosić do szkoły. W tym przypadku rejestrację wniosku należy przeprowadzić tutaj.

– Następnie, zapisywany w systemie elektroniczny wniosek/zgłoszenie należy wydrukować i wraz z wymaganymi oświadczeniami dostarczyć do placówki „pierwszego wyboru”, tzn. oznaczonej przez rodziców na pierwszym miejscu preferencji – podało grodziskie biuro oświaty.

Ogłoszenie listy dzieci zakwalifikowanych ma nastąpić 23 kwietnia.  Formularze wniosków i zgłoszenia do pobrania tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi