12 08 2019

Wystartowała przebudowa Helenowskiej [FOTO]

12.08.2019, godz.: 11:18
Wystartowała przebudowa Helenowskiej [FOTO]
fot. Facebook/Burmistrz Artur Tusiński

Ruszyła długo oczekiwana przez mieszkańców przebudowa ul. Helenowskiej w Podkowie Leśnej. Inwestycja obejmie odcinek od Brwinowskiej do Jeleniej i zostanie przeprowadzona w dwóch etapach.

Taki rozkład prac zaplanowano po to, by nie było konieczności zamknięcia ulicy od razu na całej długości. Pierwszy etap zakłada przebudowę fragment od Głównej do Jeleniej, a drugi – od Brwinowskiej do Głównej.

– Rozpoczęła się budowa ulicy Helenowskiej. Efekt pracy, mam nadzieję, wynagrodzi tymczasowe utrudnienia dla mieszkańców. Budowa została zaplanowana od Jeleniej do Brwinowskiej w dwóch etapach: w pierwszym – Główna – Jelenia i w drugim Główna – Brwinowska – napisał na swoim Facebooku burmistrz Podkowy Artur Tusiński. Zamieścił też zdjęcia z placu budowy. Do obejrzenia pod tekstem (po kliknięciu fotografie w większym rozmiarze).

Tymczasem przypomnijmy. – Ze specyfikacji przetargowej dowiadujemy się, że ewentualny wykonawca najpierw rozbierze istniejącą nawierzchnię, a następnie przeprowadzi korytowanie pod nową jezdnię, zjazdy i chodniki. Droga zostanie wyposażona w odwodnienie odprowadzające nadmiar deszczówki. PO obu stronach ulicy pojawią się chodniki z kostki betonowej, z tego samego materiału wykonane będą zjazdy do posesji. Ponadto przy ulicy zorganizowane zostaną miejsca do parkowania. W ciągu ulic przebudowana zostanie też krzyżówka – będzie funkcjonować jako skrzyżowanie wyniesione.

Inwestycja ma być gotowa do 1 czerwca 2020 roku.

fot. Facebook/Burmistrz Artur Tusiński

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi