19 02 2018

Wystartował tydzień pomocy ofiarom przestępstw. Wsparcie także dla naszych mieszkańców

19.02.2018, godz.: 17:04
Wystartował tydzień pomocy ofiarom przestępstw. Wsparcie także dla naszych mieszkańców
fot. GrodziskNews

Od 19 do 25 lutego różne instytucje w całym kraju będą udzielać osobom pokrzywdzonym porad prawnych i informacji. Z porad i wsparcia na policji czy w prokuraturze mogą skorzystać także mieszkańcy naszego powiatu.

„Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, który jest organizowany od lat przez Ministerstwo Sprawiedliwości, ma na celu zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych. W jego ramach takie osoby mogą skorzystać z bezpłatnych porad i pomocy.

W powiecie grodziskim z porad prawnych będzie można skorzystać w Prokuraturze Rejonowej znajdującej się przy ul. Bartniaka 19 w Grodzisku.  Ponadto pokrzywdzeni przestępstwem mogą zgłosić się ze swoim problemem do funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Maz. przy ul. Bartniaka 19, a także w komisariatach w Milanówku i Jaktorowie oraz posterunkach w Podkowie Leśnej i Żabiej Woli. Porad i informacji będą udzielać dzielnicowi i policjanci prowadzący dochodzenia.

Choć nie jest jak na razie podana oficjalna lista dyżurów czy ti w prokuraturze, czy w jednostkach policji. To ich przedstawiciele zapewniają, że w tych dniach każdy obywatel może przyjść po poradę i liczyć, że ją otrzyma.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi