30

07 2019

Wystartował turniej Kozerki Open. Polskie zawodniczki walczą o tytuł

Wystartował turniej Kozerki Open. Polskie zawodniczki walczą o tytuł - Grodzisk News

Siedem polskich zawodniczek wystartowało w eliminacjach do turnieju Kozerki Open 2019 (ITF, pula nagród: 25 000$). Do wtorkowych finałów awansowała na razie Magdalena Hędrzak (na zdjęciu). Nazwisko drugiej Polki, która zagra w tej fazie kwalifikacji, poznamy dziś

Hędrzak poradziła sobie na korcie z Katsiaryną Skachkovą. Białorusinka w kwalifikacjach została rozstawiona z numerem dziesiątym, ale w konfrontacji z naszą zawodniczką nie ugrała nawet seta. Polka wygrała 6:3, 6:4 i zapewniła sobie miejsce w finale eliminacji. Wiadomo też, że swoje szanse na awans do turnieju głównego przedłuży także druga zawodniczka z naszego kraju. Spotkanie Darii Kuczer z Aleksandrą Jeleń zostało jednak przerwane z powodu deszczu i dopiero jutro dowiemy się, która z nich znajdzie się w finale eliminacji. Gra będzie wznowiona od stanu 6:2, 4:3 dla Kuczer. Swoje spotkania eliminacyjne przegrały w poniedziałek natomiast Weronika Foryś, Marcelina Podlińska, Katarzyna Wysoczańska oraz Karolina Jaśkiewicz i ich nie zobaczymy w głównej części imprezy. W trakcie trwania meczów rozlosowana została drabinka turnieju głównego. Wiemy, że wystąpi w nim co najmniej sześć Polek, a dwie z nich zmierzą się w bezpośrednim pojedynku. W I rundzie los skojarzył bowiem ze sobą Stefanię Rogozińską-Dzik oraz Maję Chwalińską, czyli dwie zawodniczki, które w ostatnich tygodniach świętowały okazałe sukcesy. Pierwsza z wymienionych tenisistek wywalczyła mistrzostwo Polski w Gliwicach, druga wczoraj sięgnęła po tytuł turnieju Śląskie Open w Bytomiu. W innych spotkaniach Weronika Falkowska zagra z Rosjanką Poliną Lejkiną, a Katarzyna Piter, Martyna Kubka oraz Anna Hertel z zawodniczkami, które awansują z kwalifikacji. Patronem medialnym turnieju jest portal GrodziskNews.pl.