21 02 2019

Wysokość diet dla radnych do konsultacji

21.02.2019, godz.: 07:32
Wysokość diet dla radnych do konsultacji
fot. Pixabay

Projekt uchwały dotyczącej ustalenia stawek za śmieci to niejedyny dokument, który burmistrz Podkowy Leśnej chce skonsultować z mieszkańcami. Innym jest projekt uchwały regulującej wysokość wynagrodzeń dla radnych.

W projekcie ustalono wysokości miesięcznych diet przysługujących radnym w zależności od pełnionej funkcji. I tak dla przewodniczącego rady miejskiej zaproponowano kwotę 1300 zł, dla wiceprzewodniczącego 810 zł; z kolei dla przewodniczących komisji stałych oraz doraźnych przewidziano diety opiewające na 750 zł, pozostali zaś radni mogliby liczyć na 570 zł.

Radnemu pełniącemu funkcję przewodniczącego rady miasta, wiceprzewodniczącego rady miasta oraz przewodniczącego stałej lub doraźnej komisji przysługuje tylko jedna dieta – czytamy w projekcie uchwały.

W uzasadnieniu magistrat wyjaśnia skąd wzięły się zaproponowane stawki. – Diety radnych Miasta Podkowa Leśna mają charakter stały i wypłacane są co miesiąc ryczałtem. Obowiązujące stawki nie uległy zmianie od 2003 r. W związku z tym przez radnych poprzednich kadencji składane były wnioski o podwyższenie diet, a temat ten był wielokrotnie poruszany na sesjach i na posiedzeniach komisji. Mając na uwadze powracające w tym temacie dyskusje oraz fakt, że od 15 lat diety podkowiańskim radnych wypłacane są w niezmiennej wysokości, w budżecie miasta na rok 2019 zarezerwowane zostały środki na podwyższenie diet (średnio o 30%). Należy przy tym zaznaczyć, że wysokość proponowanych diet nie przekracza stawek określonych prawem – czytamy.

Projekt uchwały w pełnym brzmieniu oraz formularz konsultacyjny znajduje się tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi