21

08 2016

Wysokie zwycięstwo Pogoni

Wysokie zwycięstwo Pogoni - Grodzisk News

Piłkarze Krzysztofa Chrobaka wysoko pokonali u siebie Unię Warszawa i po czterech kolejkach zajmują drugie miejsce w tabeli IV ligi.

Od początku sezonu grodziszczanie prezentują dobrą formę, co ma odzwierciedlenie w wynikach (3 zwycięstwa i 1 remis). Faworytem meczu z Unią była oczywiście ekipa Pogoni i już w pierwszej minucie okazje do zdobycia gola miał Damian Jaroń, ale wtedy nie zdołał umieścić piłki w siatce. Jednak następne minuty nie były zbyt pasjonujące. Obie drużyny próbowały zagrozić bramce rywala, ale robiły to dość nieporadnie i obie defensywy radziły sobie z rozbijaniem ataków rywala. Dopiero w 35. minucie znów było ciekawie ? strzał Jaronia minimalnie minął bramkę gości. Gdy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem Michał Strzałkowski popisał się znakomitym uderzeniem i wyprowadził Pogoń na prowadzenie.

Co ciekawe gol do szatni wcale nie rozbił rywala tylko sprawił, że Unia zaczęła być coraz groźniejsza pod bramką Pogoni i już sześć minut po wznowieniu gry bramkę wyrównującą pięknym uderzeniem z rzutu wolnego zdobył Paweł Gidelski. Pogoń rzuciła się na rywala, koniecznie chciała to spotkanie wygrać i w 68. minucie Jaroniowi udało się to co nie powiodło się w pierwszych sekundach spotkania ? pokonał bramkarza gości po podaniu Jakuba Kołaczka. Gospodarze dalej atakowali i w 82. minucie było już 3:1 za sprawą Vielina Damyanova, a w ostatniej minucie meczu rywali dobił Kamil Kamiński.

To kolejne niezłe spotkanie w wykonaniu Pogoni. Zawodnicy walczą o awans i jak na razie są do tego na jak na najlepszej drodze. Jednak już w najbliższą środę mecz na szczycie ? druga w tabeli Pogoń Grodzisk pojedzie do Siedlec, aby zagrać z rezerwami tamtejszej Pogoni, które są liderem północnej grupy IV ligi. Początek spotkania o godz. 15.00.

Pogoń Grodzisk ? Unia Warszawa 4:1 (1:0)

Pogoń: Balawejder ? Kołodziejski, Damyanov (83' Małkowski), Panufnik, Żółtowski, Jaszczak (57' Nowak), Enow, Kołaczek (80' Szewczyk), Wilanowski, Jaroń, Strzałkowski (57' Kamiński)

Unia: Bargiel ? Lewandowski, Mastalerz, Wróbel (82' Suchocki), Kozierkiewicz, Gołaszewski, Gidelski, Bosak, Rosiński (45' Bryzek), Piskorz (45' Bui), Kucharski

Bramki: Michał Strzałkowski, Damian Jaroń, Vielin Damyanov, Kamil Kamiński ? Paweł Gidelski

Żółte kartki: Damyanov, Żółtowski, Strzałkowski ? Lewandowski, Mastalerz, Rosiński