18

07 2016

Wysoka porażka Pogoni

Wysoka porażka Pogoni - Grodzisk News

Zawodnicy grodziskiej Pogoni przegrali przedsezonowe spotkanie kontrolne z Polonią Warszawa 0:3.

Faworytem tego meczu była oczywiście drugoligowa Polonia i już na początku spotkania to potwierdziła ? po szybkiej akcji stołecznego zespołu pozostawiony bez opieki Fabian Pawela wykorzystał znakomitą okazję i od drugiej minuty Polonia prowadziła 1:0. Poloniści nie zwalniali tempa i raz po raz zagrażali bramce Pogoni. Kilka minut po strzelonym golu znów okazję miał Pawela, bardzo aktywny Cezary Sauczek dośrodkował do Paweli, który głową próbował pokonać Adama Marczuka, ale jego strzał był minimalnie niecelny. W 20. minucie podopieczni Krzysztofa Chrobaka przegrywali już 0:2 ? Aleksander Tomaszewski wykorzystał dobre podanie Michała Zapaśnika i z 16 metrów pokonał Marczuka. Chwilę później znów okazję miał Pawela, ale tym razem lepszy okazał się bramkarz Pogoni.

Po przerwie stołeczni piłkarze trochę zwolnili tempo tym samym zostawiając więcej miejsca graczom Pogoni, którzy walczyli o lepszy rezultat. Niestety Polonia tego dnia była dla nich za mocna. Pierwszy celny strzał na bramkę ?Czarnych koszul? oddali w 59. minucie. Jednak minutę później wynik ustalił Zapaśnik, który uprzedził interweniującego bramkarza i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Pogoń już do końca spotkania nie potrafiła poważnie zagrozić drużynie Igora Gołaszewskiego i mecz zakończył się porażką 0:3

Pogoń Grodzisk Mazowiecki - Polonia Warszawa 0:3 (0:2)
Bramki: Pawela 2', Tomaszewski 20', Zapaśnik 60
Pogoń: Adam Marczuk ? Łukasz Sierociński, Kacper Jadacki, zawodnik testowany, Michał Żółtowski ? Damian Jaroń, Jakub Kołaczek, Damian Rybak, Maciej Wilanowski ? Damian Kosiorek, Michał Strzałkowski
Polonia: Dominik Pusek (46' Marcin Leszczyński) - Mateusz Małek, Piotr Augustyniak, Karol Worach, Jan Mater - Cezary Sauczek (46' Mikołaj Bolmowski), Donatas Nakrošius (46' Adrian Sołoducha), Sebastian Dudek, Aleksander Tomaszewski, Michał Zapaśnik - Fabian Pawela (70' Cezary Sauczek)