19 04 2018

Wypożyczalnia sprzętu wodniackiego na „Walca” ruszy w majówkę

19.04.2018, godz.: 14:32
Wypożyczalnia sprzętu wodniackiego na „Walca” ruszy w majówkę
fot. Facebook Urząd Gminy Grodzisk Maz.

My już wiemy – sezon wodniacki na grodziskich Stawach Walczewskiego zacznie się w tym roku podczas majówki. Ośrodek Sportu i Rekreacji, sprawujący nad wszystkim pieczę, szykuje zmiany mające usprawnić wypożyczanie sprzętu. 

W ubiegłym sezonie sprzęt wodniacki debiutował na odnowionych Stawach Walczewskiego. Łódki, kajaki i rowery wodne cieszyły się wśród grodziszczan dużym zainteresowaniem. Dyrekcja grodziskiego OSiR-u przewiduje, że w tym roku będzie podobnie.

– Poprzedni, pierwszy sezon był dla nas swego rodzaju testem. Bogatsi o to doświadczenie postanowiliśmy zmodyfikować system wypożyczania sprzętu, tak by nikt nie czuł się pokrzywdzony. Chodzi o uniknięcie sytuacji sporów np. o to, kto przed kim był w kolejce do wypożyczenia kajaka czy roweru wodnego. Dopracowujemy wdrożenie automatycznego systemu wydawania biletów z numerkami dla osób czekających w kolejce. Na ekranie będzie się każdorazowo wyświetlał numerek kolejnego oczekującego. Mamy nadzieję, że pozwoli to uniknąć nieporozumień – mówi nam Mariusz Smysło, dyrektor grodziskiego OSiR-u.

Bez zmian pozostaną koszty wypożyczenia sprzętu. – Wypożyczalnia sprzętu będzie ogólnodostępna. Kajaki, łódki czy rowery może wypożyczyć każda osoba pełnoletnia. Jeśli chodzi o kajaki, to koszt wypożyczenia danej jednostki na pierwszą godzinę wyniesie 8 zł, a każda kolejna 12 zł. Kwoty zostały ustalone w taki sposób, ponieważ chcielibyśmy, aby z oferty mogło skorzystać jak najwięcej osób – wyjaśnia Mariusz Smysło. – Wypożyczenie łodzi wiosłowej lub roweru to koszt 10 zł za jednostkę. Przy czym dla dzieci, rodzin 3+, seniorów, uczniów i studentów przewidzieliśmy 50-procentową zniżkę. Tak samo w przypadku zamówień grupowych, honorowana będzie też Grodziska Karta Mieszkańca – zaznacza dyrektor OSiR-u.

Zmianie ulegną natomiast zasady wypożyczania żaglówek. – Ze względu na bezpieczeństwo użytkowników i poczuciu odpowiedzialności za wszystkich ludzi korzystających z obiektu podjąłem decyzję, że żaglówkę będzie można wypożyczyć wyłącznie wraz z naszym instruktorem – podkreśla Smysło. – Ze sprzętem wodniackim na stawach ruszymy w majówkę. Na razie jeszcze dopinamy szczegóły systemu wypożyczalni, przygotowujemy zbiornik wodny oraz sprzęt, z którego będą korzystać mieszkańcy – dodaje.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi