26 01 2019

Wypowiedz się ws. budżetu obywatelskiego – konsultacje przedłużone

26.01.2019, godz.: 16:06
Wypowiedz się ws. budżetu obywatelskiego – konsultacje przedłużone
Fot. GrodziskNews.pl

Milanowski magistrat wydłużył konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały w sprawie zasad przeprowadzenia Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy mogą zgłaszać swoje uwagi do 4 lutego włącznie.

Budżet obywatelski to mechanizm, w którym to mieszkańcy drogą głosowania decydują o tym, w jaki sposób wydawać część budżetu miejskiego lub gminnego. W Milanówku funkcjonuje on od 2015 r. i w jego ramach zrealizowano już takie inwestycje jak m.in. budowa placu zabaw przy Zespole Szkół Gminnych nr 1, odnowę oblicza Parku Lasockiego, budowa parkingu dla samochodów i rowerów obok stadionu przy ul. Turczynek, zakup umundurowania i sprzętu ratowniczego oraz modernizacja ogrodzenia Ochotniczej Straży Pożarnej, a także modernizacja placu zabaw przy boisku Orlik.

Teraz miasto ogród przygotowuje się do kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego, ale zanim rozpocznie nabór pomysłów na jego wykorzystanie, chce poddać pod konsultacje uchwałę ws. zasad jego funkcjonowania. Konsultacje ruszyły 7 stycznia i będą trwać do 4 lutego do godz. 17.00 (a nie jak pierwotnie planowano do 28 stycznia). Swoje uwagi do projektu można składać na piśmie na specjalnym formularzu (dostępny jest tutaj), w tym poprzez internet (wysyłając na adres promocja@milanowek.pl) oraz ustnie do protokołu.

Jak podają urzędnicy, celem tych konsultacji jest „zapoznanie się władz miasta z     opinią mieszkańców na temat proponowanych zasad przebiegu Budżetu Obywatelskiego oraz potrzebami mieszkańców związanymi z     realizacją całego procesu”.

Projekt uchwały jest dostępny tutaj.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi