11 12 2016

Wypielęgnowali ponad dwa tysiące drzew

11.12.2016, godz.: 16:07
Wypielęgnowali ponad dwa tysiące drzew
fot. arturtusinski-podkowa.pl

W Podkowie Leśnej zakończyły się prace pielęgnacyjne obejmujące ponad dwa tysiące drzew, w tym blisko 200 pomników przyrody. Włodarze zapowiadają już jednak starania o pozyskanie dofinansowania na pielęgnację kolejnych trzech tysięcy okazów.

Przypomnijmy, iż w tym roku podkowiański magistrat otrzymał blisko 660 tys. zł dofinansowania na pielęgnację drzew w Leśnym Parku Miejskim oraz pomników przyrody znajdujących się na terenie miasta ogrodu. Łącznie do pielęgnacji przeznaczono 2037 okazów, z czego dokładnie 194 stanowiły drzewa pomnikowe.

Prace wystartowały na początku września, a umowa dotacyjna zobowiązywała Podkowę do przeprowadzenia stosownych działań najpóźniej do połowy grudnia, z rozliczeniem projektu włącznie. Aby wyrobić się w terminie, miasto ogród wystąpiło do Generalnego Dyrektora Ochrony Środowiska o odstępstwo od zakazu prac w trakcie okresu lęgowego. Udało się i dziś o pielęgnacji parkowej zieleni można mówić w czasie dokonanym.

– W przyszłym roku również podejmiemy starania o dofinansowanie ponad 3000 drzew. Planujemy też wykonanie aktualizacji inwentaryzacji zieleni. W czasie prac pielęgnacyjnych okazało się, że jest bardzo dużo drzew suchych, chorych i wiatrołomów. Powinno to zamknąć potrzeby pielęgnacyjne drzew  na terenie miasta – zapowiada Artur Tusiński, burmistrz Podkowy.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi