28 01 2019

Wymiana radnych w Milanówku?

28.01.2019, godz.: 17:33
Wymiana radnych w Milanówku?
fot. GrodziskNews

W ostatnim czasie lokalnie pojawiła się informacja, że może dojść do zmiany w składzie milanowskiej rady miasta. Według tych doniesień warszawski sąd okręgowy miał wydać orzeczenie o ponownym przeliczeniu wyniku wyborów w okręgu nr 7, z którego do rady dostała się Kinga Niedźwiecka-Reszczyk. Wyniki zakwestionowała w sądzie jej kontrkandydatka. Postanowiliśmy sprawdzić, o co chodzi.

Podczas elekcji Obwodowa Komisja Wyborcza w Milanówku podała, że obie kandydatki zgromadziły identyczną liczbę głosów. Zarządzone w takiej sytuacji losowanie wygrała Kinga Niedźwiecka-Reszczyk i to ona została radną. Ewa Galińska wniosła jednak do sądu o ponowne ustalenie wyników wyborów w okręgu siódmym. Z doniesień, które obiegły lokalną społeczność, wynika, iż sąd już wydał decyzję korzystną dla powódki.

Okazuje się jednak, że milanowski magistrat nie otrzymał jeszcze żadnego oficjalnego pisma stwierdzającego taki fakt. W biurze rady miasta powiedziano nam, że nie wpłynął do tej komórki żaden dokument, czy choć protokół z posiedzenia sądu.

W rozmowie z nami radna Kinga Niedźwiecka-Reszczyk również potwierdziła, że nie otrzymała decyzji sądu, a sprawa jest w toku. Więcej ma być wiadomo w przyszłym tygodniu.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi