12

11 2014

Wygrana Bogorii, jubileusz Góraka

Wygrana Bogorii, jubileusz Góraka - Grodzisk News

I to wygrał z nie byle kim, bo z samym Lucjanem Błaszczykiem. W setach było 3:1 dla Góraka, jednak spotkanie miało dość wyrównany przebieg, a czwartą partię zamykającą spotkanie Górak wygrał dopiero na przewagi (16:14). Był to jego szósty indywidualny triumf w sezonie, a całkowity bilans dla Bogorii to 100 meczów wygranych przy 40 porażkach, co składa się na wysoką 71-procentową skuteczność tego zawodnika.

W pierwszym meczu z zielonogórskim rywalem zwycięstwo dla Bogorii zanotował Robert Floras, pokonując leworęcznego Miroslava Horejsiego. Całe spotkanie zwycięstwem natomiast zakończył Paweł Fertikowski, który w trzech setach ograł juniora w barwach Palmiarni ? Kamila Nalepę. W poprzednich kolejkach Fertikowski także pokonywał młodszych od siebie rywali Konrada Kulpę i Adama Dosza.

Dartom Bogoria z dorobkiem 19 punktów ośmioma rozegranymi spotkaniami jest liderem tabeli. W następnym meczu (18 listopada w Grodzisku Mazowieckim) podejmie beniaminka Dojlidy Białystok.

ZKS Palmiarnia Zielona Góra ? Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 0:3
Miroslav Horejsi ? Robert Floras 1:3 (7:11, 11:9, 5:11, 5:11)
Lucjan Błaszczyk ? Daniel Górak 1:3 (8:11, 8:11, 11:7, 14:16)
Kamil Nalepa ? Paweł Fertikowski 0:3 (6:11, 9:11, 7:11)