09 01 2018

Bilety na spektakl z Polkiem i Szwedesem rozdane

09.01.2018, godz.: 19:39
Bilety na spektakl z Polkiem i Szwedesem rozdane
fot. Mat. organizatora

Spektakl „Pół na Pół” w reżyserii Wojciecha Malajkata w gwiazdorskiej obsadzie: Piotra Szwedesa i Piotra Polka zawita do Grodziska. Na scenie centrum kultury zobaczymy je 5 marca. Wyłoniliśmy zdobywcę podwójnego zaproszenia. 

Historia opowiedziana w spektaklu to losy dwóch przyrodnich braci, Dominika i Roberta, którzy zastanawiają się jak… pozbyć się własnej matki. Dominik, uciemiężony latami opieką nad wymagającą starszą panią i styranizowany przez dominującego starszego brata, chciałby zacząć realizować swoje marzenia i żyć własnym życiem. Jego rozpaczliwa batalia, choć nieporadna i niepewna swego, ujmuje ciepłem i urokiem. Robert na drugim biegunie, to starszy brat, którego zainteresowania koncentrują się głownie na próbach przejęcia spadku po matce. Jego zdeterminowanie w podziale spadku jeszcze za jej życia, pokrętne próby wpływania na młodszego brata pod płaszczykiem braterskiej troski i miłości sprawiają, że na widowni wybuchają niekontrolowane salwy śmiechu. Dominik i Robert zjednują niekwestionowaną sympatię widzów już od pierwszej sceny, mimo wątpliwych moralnie planów wyprawienia własnej matki na tamten świat. Nestorka rodu nie pojawia się na scenie, jednak jej tyranizująca obecność sygnalizowana jest przeszywającym dzwonkiem.

W rolę Dominika wciela się Piotr Szwedes, szerszej publiczności znany z ról maturzysty Roberta „Prymusa” Ratackiego w filmie Młode Wilki oraz Tomka Gabriela w serialu produkcji TVP 2 Złotopolscy. W roli Roberta występuje Piotr Polk, znany z roli Krzysztofa Florczyka w serialu Lekarze i policjanta Oresta Możejko w Ojcu Mateuszu. Dorobek sceniczny obu aktorów to kilkadziesiąt ról w znanych teatrach całej Polski.

„Pół na Pół” to spektakl podejmujący wiele ludzkich dylematów w komediowej formule.  Nie bez powodu jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych określił ją dramatem przebranym za komedię. Pół na Pół dotyka skomplikowanych relacji rodzinnych, które tylko pozornie wydają się proste i jednowymiarowe czy kwestii poszukiwania samego siebie w gąszczu obowiązków i wszechobecnej presji mówią organizatorzy. Sztukę wyróżnia ostry jak brzytwa czarny humor, wyraziście nakreślone postacie, piętrowe kłamstwa i groteskowe dialogi. Trudno też wyobrazić sobie lepszą obsadę dla tej sztuki.

Spektakl odbędzie się 5 marca o godzinie 19.30 w centrum kultury przy ul. Spółdzielczej 9. Szczegółowych informacji o sprzedaży i rezerwacji biletów udziela CK pod numerem telefonu: 22 734 79 44,

KONKURS
Inną możliwością zdobycia zaproszeń na koncert jest udział w naszym konkursie. Pierwsza osoba, która dziś, 7 stycznia o godz. 14.00 przyśle maila na adres: info@grodzisknews.pl, w treści wpisując: „Pół na pół w Grodzisku”, zdobędzie podwójne zaproszenie na marcowy występ. W mailu należy podać również imię i nazwisko oraz numer telefonu kontaktowego. Konkurs rozstrzygniemy 8 stycznia, a wynik opublikujemy na stronie głównej portalu.

Bilety na spektakl trafią do pani Agnieszki Prusak.  Ze zwyciężczynią skontaktujemy się telefonicznie.

 

1

Dodaj Komentarz

  • zzz

    i gdzie są wyniki?

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi