23 07 2018

Wybudują tor do rowerowych ewolucji. Jest przetarg

23.07.2018, godz.: 07:35
Wybudują tor do rowerowych ewolucji. Jest przetarg
fot.

Do końca listopada Milanówek chce w ramach rozbudowy obiektów sportowych przy ul. Turczynek stworzyć tam tor umożliwiający wykonywanie na rowerze efektownych ewolucji. Raptem w piątek urzędnicy ogłosili przetarg na budowę toru do dirt jumpingu oraz pumptracków.

Dirt jumping lub po prostu dirt to dyscyplina rowerowa, która polega na wykonywaniu skoków i różnych ewolucji w powietrzu na specjalnie przygotowanym torze z zastosowaniem rowerów BMX lub MTB. W torach do dirtu często między podjazdem i zjazdem jest duży uskok, nad którym trzeba przelecieć. Z kolei pumptrack ma dużo szybkich zakrętów i muld, dzięki którym jazda po torze niemal nie wymaga pedałowania. Przypomina on trochę tor do narciarskiej jazdy po muldach.

Jak wspomnieliśmy obiekty zostaną wybudowane przy ul. Turczynek. Inwestycja zakłada budowę toru rowerowego do dirt-jumpu o długości 80 m od początku zjazdów drewnianych do bandy nawracającej. Szerokość toru ok. 28m. Projekt toru składa się ze zjazdu drewnianego, hopek oraz bandy zawracającej oraz małe hopki dla amatorów w tym m.in. stolik oraz miski.

Czas na składanie ofert firmy mają do 3 sierpnia. Jeśli uda się wyłonić wykonawcę za pierwszym podejściem, to obiekty powinny powstać do 30 listopada bieżącego roku.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi