21 06 2018

Wybudują most oraz kładkę dla pieszych i rowerzystów

21.06.2018, godz.: 16:44
Wybudują most oraz kładkę dla pieszych i rowerzystów
fot. Pixabay

Jeszcze w tym roku jaktorowski magistrat zamierza oddać do użytku mieszkańców most drogowy oraz kładkę pieszo-rowerową, które pozwolą przeprawiać się przez rzekę Pisia Tuczna. Most zostanie wybudowany w Budach-Grzybku, kładka zaś w Jaktorowie.

W tym miesiącu Jaktorów ogłosił przetarg obejmujący dwa zadania. Pierwsze dotyczy mostu drogowego w ciągu ul. Stryjeńskiej w miejscowości Budy-Grzybek. Zgodnie ze specyfikacją zamówienia obiekt liczący nie ponad 12 metrów długości zostanie przerzucony przez rzekę Pisia Tuczna. Spocznie na solidnej konstrukcji złożonej ze stalowych dźwigarów zespolonych z płytą żelbetową.

Całkowita szerokość mostu wyniesie 6,4 metra, z czego pięć metrów zajmie jezdnia, zaś wzdłuż obu boków mostu pojawią się chodniki o szerokości pół metra każdy.

Jeśli natomiast chodzi o kładkę dla pieszych i cyklistów, to powstanie ona nad innym odcinkiem Pisi Tucznej – w Jaktorowie w ciągu ulic Ostatniego Tura i Jazdy Polskiej. Będzie to konstrukcja jednoprzęsłowa o długości całkowitej sięgającej 19 metrów i szerokości trzech metrów.

Zgodnie z założeniami przetargowymi obie inwestycje mają być gotowe najpóźniej do 20 grudnia bieżącego roku.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi