01 04 2019

Wybudują blisko kilometr chodnika. Będzie bezpieczniej

01.04.2019, godz.: 10:11
Wybudują blisko kilometr chodnika. Będzie bezpieczniej
Fot. GrodziskNews.pl

Powiatowy Zarząd Dróg przygotowuje się do budowy chodnika wzdłuż ul. Topolowej w Henryszewie. Ogłosił już przetarg na budowę blisko kilometra nowego ciągu pieszego.

Zamówienie obejmuje budowę chodnika na dwóch odcinkach wzdłuż ul. Topolowej. Pierwszy ma mieć długość 581 metrów, drugi 402 metry. Cały chodnik ma mieć nawierzchnię z kostki betonowej, podobnie jak zjazdy do posesji, czy zjazdy w drogi boczne.

Inwestycja będzie wymagała wycinki drzew kolidujących z przebiegiem nowego chodnika, a w zakres prac wejdą również roboty związane z regulacją studzienek, humusowanie, a także inne roboty ziemne.

Kiedy mieszkańcy skorzystają z nowego chodnika? Termin realizacji to 31 sierpnia tego roku. Inwestycja ma znacznie poprawić bezpieczeństwo pieszych poruszających się wzdłuż ul. Topolowej.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi