11 03 2019

Wybrali wykonawcę – pomosty na „Walca” za 550 tys. zł

11.03.2019, godz.: 19:26
Wybrali wykonawcę – pomosty na „Walca” za 550 tys. zł
fot. Facebook Urząd Gminy Grodzisk Maz.

Zgodnie z deklaracjami burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego Grodzisk wyłonił wykonawcę trzech pomostów na Stawach Walczewskiego. Choć oferta warszawskiej firmy Baobab nie była najniższa spośród złożonych, okazała się najlepsza merytorycznie.

Najkorzystniejsze cenowo oferty złożyły firmy BUDREM z Radomia – 516 tys. zł i Dźwigar z Włocławka – 536 tys. zł. Trzecia w kolejności była warszawska firma Baobab Marek Brandys z kwotą niespełna 550 tys. zł. Ostatecznie to ta trzecia została oceniona najwyżej podczas weryfikacji formalno-merytorycznej i to Baobab w ciągu czterech najbliższych miesięcy wybuduje pomosty.

Inwestycja dotyczy budowy trzech pomostów oznaczonych w dokumentacji projektowej literami „E”, „G” oraz „J”. Dwa obiekty wymienione na początku będą miały długość 25 metrów i powierzchnię całkowitą odpowiednio: 194 oraz 116 metrów kwadratowych. Ponadto będą miały balustrady drewniano-sznurkowe.

Pomosty – oczywiście drewniane – spoczną na solidnych palach usztywnionych po bokach dodatkowymi belkami. Balustrady natomiast zostaną wsparte na drewnianych słupkach, a pomiędzy nimi rozwieszone będą przęsła z jutowych lin o maksymalnej wytrzymałości do 134 kg. Trzeci obiekt ujęty w przetargu i oznaczony literą „J” balustrady mieć nie będzie, zajmie za to powierzchnię 122 metrów kwadratowych i będzie miał długość 25 metrów.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi