03 06 2018

Wybiorą najładniejszy ogród w Milanówku. Zgłoś się do konkursu

03.06.2018, godz.: 07:45
Wybiorą najładniejszy ogród w Milanówku. Zgłoś się do konkursu
fot. Pixabay

Milanówek organizuje konkurs na najładniejszy w tym sezonie ogród przydomowy. Nabór zgłoszeń od mieszkańców chcących wziąć udział w tym „zielonym plebiscycie” potrwa do 22 czerwca.

Milanówek podkreśla, że konkurs ma na celu podniesienie estetyki ogrodów przydomowych w mieście, kreowanie i rozwijanie inicjatywy dbałości o otoczenie i o ochronę środowiska. Chodzi ponadto o propagowanie wśród milanowian dbałości o estetykę najbliższego otoczenia; wzbogacenie i uatrakcyjnienie wizerunku miasta. Wreszcie o inspirowanie mieszkańców do współtworzenia przyjaznej dla środowiska atmosfery przez upiększanie swoich ogrodów przydomowych.

Do konkursu można zgłaszać zarówno ogrody znajdujące się na prywatnych posesjach, jak i zieleńce wspólnot mieszkaniowych, przy budynkach wielorodzinnych. Trzecią kategorią podlegającą ocenie będą najtracyjniej urządzone balkony.

Zgłoszenia drogą elektroniczną (osz@milanowek.pl) lub osobiście w milanowskim urzędzie można składać do 22 czerwca. Następnie w lipcu i sierpniu jury będzie wizytować poszczególne ogrody. Laureatów wyłoni natomiast we wrześniu.

Ogrody oceniane będą według takich kryteriów, jak dobór roślin, utrzymanie trawnika; estetyka i stan techniczny ogrodzenia; nawierzchnia podjazdów, parkingów, ścieżek; kwietniki, skalniaki, murki kwiatowe, pergole oraz inne obiekty małej architektury ogrodowej; organizacja i wyposażenie miejsca wypoczynku; ogólne wrażenie estetyczne.

Formularz zgłoszeniowy oraz pełną treść regulaminu, a także szczegóły dotyczące sposobu przekazywania zgłoszeń znajdziecie tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi