27 04 2018

Wukadką za darmo przewieziesz rower

27.04.2018, godz.: 07:56
Wukadką za darmo przewieziesz rower
Fot. Piotr Antos

Od 1 maja w weekendy oraz święta pasażerowie posiadający ważny bilet na przejazd Warszawską Koleją Dojazdową będą mogli bezpłatnie przewieźć rower.

To nowe udogodnienie, dzięki któremu w soboty, niedziele i dni ustawowo wolne od pracy podróżny na podstawie biletu na przejazd pociągiem będzie mógł bezpłatnie przewieźć jeden rower bez konieczności zakupu specjalnego biletu. – Wprowadzając możliwość nieodpłatnego przewozu roweru w dni wolne w pociągach WKD wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom podróżnych oraz zgłaszanym w tym zakresie postulatom. Dzięki temu rozwiązaniu staramy się zachęcić osoby mieszkające nie tylko w pobliżu linii WKD, ale także na obszarach od niej oddalonych, do częstszego korzystania z podróży pociągami – mówi Michał Panfil, prezes zarządu Warszawskiej Kolei Dojazdowej. – Chcemy ponadto zachęcić do aktywnego spędzania wolnego czasu, ułatwiając przemieszczanie się pomiędzy miejscowościami, przez które przebiega linia „wukadki”. Wszystko to czynimy w ramach sukcesywnie rozwijanej oferty przewozowej – dodaje.

WKD informuje, że przewóz roweru nie powinien utrudniać przejazdu innym podróżnym. Rower powinien być przewożono w miejscach do tego wyznaczonych, a w przypadku wyczerpania tego typu miejsc, w innym nieutrudniającym podróży innym pasażerom. Rower nie powinien utrudniać przejścia, narażać na szkodę innych osób, a także nie może zagrać bezpieczeństwu. Odpowiedzialność za wszystkie wyrządzone szkody ponosi właściciel roweru.

W dni powszednie przewóz roweru pozostaje bez zmian. Szczegóły na stronie www.wkd.com.pl.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi