16 11 2018

Wukadka z rozkładem na 2019 rok. Będzie więcej połączeń

16.11.2018, godz.: 19:33
Wukadka z rozkładem na 2019 rok. Będzie więcej połączeń
fot. Piotr Antos

Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała jak będzie wyglądał roczny rozkład jazdy mający wejść w życie w grudniu 2018 r. Nowy plan przewiduje jeszcze więcej kursów i dodatkowe połączenia.

Co roku w grudniu przewoźnicy kolejowi wprowadzają nowe, obowiązujące przez kolejnych 12 miesięcy rozkłady jazdy. Warszawska Kolej Dojazdowa właśnie poinformowała jak będzie on wyglądał.

Podstawowe założenia to 6 dodatkowych pociągów kursujących w dni powszednie, w tym: 4 dodatkowych pociągów w porze szczytu przewozowego; odraz dwóch dodatkowych kolejek wieczorem. Zmienią się godziny odjazdów dziewięciu pociągów ze stacji początkowych w dni powszednie w porze szczytu przewozowego.

Ponadto jeden pociąg zmieni trasę kursowania i zostanie skierowany wieczorem do Milanówka. Kolejarze uzupełnili także ofertę przewozową w relacji z Warszawy do Milanówka w porze wieczornej w dni powszednie. W soboty, niedziele i święta rozkład jazdy pozostaje bez zmian.

Warto dodać, że w rozkładzie od 9 grudnia nastąpi 6. modyfikacja czasów przejazdów pomiędzy wybranymi przystankami i stacjami – bez zmiany całkowitego czasu przejazdu w poszczególnych relacjach.

– Nowy rozkład jazdy pociągów, obowiązujący od dnia 9 grudnia 2018 wpisuje się w przyjęte w 2016 roku kryteria w zakresie systematycznego zwiększania oferty przewozowej, tj. uruchomienia dodatkowych połączeń i wzrostu pracy eksploatacyjnej taboru, począwszy od kompleksowej przebudowy organizacji ruchu, wdrożonej z dniem 11.12.2016. Konstrukcja rozkładu jazdy została przygotowana w sposób umożliwiający sukcesywne uruchamianie w kolejnych jego edycjach dodatkowych obiegów taboru (oraz związanych z tym dodatkowych połączeń) – w miarę podejmowania decyzji o dalszym wzroście planowanej pracy eksploatacyjnej, bez konieczności modyfikacji jego zasadniczej konstrukcji – komentuje przewoźnik.

Nowy rozkład WKD znajdziecie tutaj.

1

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi