06 03 2018

Wreszcie jest! Wyłonili budowniczego ul. Wojska Polskiego oraz ronda

06.03.2018, godz.: 14:35
Wreszcie jest! Wyłonili budowniczego ul. Wojska Polskiego oraz ronda
fot. jaktorow.pl

Można powiedzieć: nareszcie! Po wielu miesiącach tkwienia w przetargowym klinczu i bezskutecznego poszukiwania wykonawcy przebudowy ul. Wojska Polskiego w Międzyborowie, w końcu magistrat wyłonił firmę, której powierzy inwestycję wartą prawie 6,4 mln zł.

Przypomnijmy. Zadanie obejmuje cały 468-metrowy odcinek ul. Wojska Polskiego. Droga zyska nową nawierzchnię z mieszkanki mineralno-asfaltowej. Przylegające obustronnie chodniki z kolei będą wykonane z kostki betonowej. Droga będzie miała również odwodnienie. Po stronie wschodniej ulicy Wojska Polskiego powstaną stanowiska postojowe do równoległego parkowania o szerokości 2,5m. Na końcowym fragmencie ul. Wojska Polskiego (w obszarze istniejącego Placu Tysiąclecia) drogowcy wybudują rondo, które obejmie ulice Piastowską, Armii Ludowej, Świerczewskiego, Jagiellońską i Dąbrowskiego. Pierścień ronda będzie wykonany z kostki granitowej. Na rondzie zaprojektowano nasadzenia z drzew i krzewów iglastych oraz liściastych, zachowanych zostanie także kilka drzew istniejących.

Realizacji tego przedsięwzięcia ma się podjąć filma Fal-Bruk, która zażyczyła sobie za to wspomnianą kwotę prawie 6,4 mln zł. Pod względem ceny oferta była zdecydowanie najkorzystniejsza. Pozostałe trzy firmy wyceniły swoje usługi blisko pułapu ośmiu milionów. I tak Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych podało kwotę przeszło 7,8 mln zł, spółka IDS-BUD ponad 7,9 mln zł, zaś firma Gaz-Water niespełna 7,8 mln zł.

Umowa z wybraną firmą ma zostać podpisana 13 marca.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi