06 04 2018

Wreszcie jest. Wybrali wykonawcę parkingów za dziewięć milionów

06.04.2018, godz.: 17:29
Wreszcie jest. Wybrali wykonawcę parkingów za dziewięć milionów
fot. GrodziskNews

Za drugi podejściem Jaktorów wyłonił firmę, która za prawie dziewięć milionów złotych wybuduje parkingi w rejonie dworca PKP. Inwestycję powierzono firmie Fal-Bruk z Warszawy.

Prócz wybranej oferty w przetargu złożono jeszcze jedną. Zaproponowało ją konsorcjum firm TM-BUD i JKM Mirex, które zażyczyło sobie 9,5 mln zł, jednak dużo korzystniejsza była ta zwycięska – frma FAL-BRUK zaproponowała prawie 8,9 mln zł. I to na nią ostatecznie zdecydowała się jaktorowska gmina.

Przy jaktorowskim przystanku PKP ma powstać 199 miejsc postojowych dla samochodów (w tym 12 dla osób niepełnosprawnych), 146 miejsc parkingowych dla rowerów pod wiatami i miejsca niezadaszone, a także budowę dróg manewrowych, ciągów pieszych, odwodnienia, oświetlenia i monitoringu. Zamówienie obejmuje też budowę monitoringu dla istniejącego już parkingu w Międzyborowie wraz z Centrum Monitorowania zlokalizowany w budynku Straży Gminnej w Jaktorowie. Łącznie zostanie zainstalowanych aż 96 kamer wraz z kompletnym okablowaniem i wyposażeniem.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi