17 05 2017

Wreszcie jest! Przetarg na parking przy Żydowskiej ogłoszony

17.05.2017, godz.: 19:39
Wreszcie jest! Przetarg na parking przy Żydowskiej ogłoszony
fot. Wizualizacja/grodzisk.pl

Wielopoziomowy parking przy ul. Żydowskiej w Grodzisku to jedna z bardziej wyczekiwanych inwestycji, zwłaszcza przez kierowców. Gmina dostanie dofinansowanie, a ostatnie miesiące poświęciła na kompletowanie dokumentów. Wczoraj ogłosiła zaś przetarg.

Budowa parkingu kosztować ma łącznie ponad 11 mln zł, z czego 2,3 mln gmina zabezpieczyła jako wkład własny. Pozostałe dziewięć milionów pochodzić ma właśnie z dotacji. Czterokondygnacyjny obiekt przy Żydowskiej pomieści około 300 samochodów i 100 rowerów. Znajdą się w nim miejsca przystosowane do potrzeb kierowców niepełnosprawnych, a także kilka stanowisk do zasilania samochodów elektrycznych.

Warto dodać, że dotacja obejmie nie tylko budowę obiektu na Żydowskiej, lecz także parkingu nieopodal przystanku WKD przy ul. Piaskowej. 16 maja gmina rozpoczęła natomiast poszukiwanie wykonawcy zadania.

– Najbliższe dwa tygodnie będziemy czekać na propozycje oferentów przetargowych. Po otwarciu ofert przez kolejne półtora lub dwa miesiące, będziemy te propozycje weryfikować pod względem formalnym i kryterialnym. Ponadto trzeba dać czas oferentom na złożenie ewentualnych odwołań. Będzie musiało to potrwać – mówi nam Urszula Chrzanowska, naczelnik Wydziału Przygotowania Inwestycji i Funduszy Zewnętrznych grodziskiego magistratu. – Gdy te formalności dobiegną końca, wyłonimy wykonawcę i podpiszemy umowę.

Wygląda więc na to, że inwestycja mogłaby ruszyć po wakacjach. Termin realizacji zamówienia wyznaczono na 15 czerwca 2018 r.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi