04 01 2018

Wracają „żółte kartki” za złe parkowanie. Mają skłonić do korzystania z parkingu

04.01.2018, godz.: 13:02
Wracają „żółte kartki” za złe parkowanie. Mają skłonić do korzystania z parkingu

Tuż przed świętami w Podkowie Leśnej oddano do użytku parking „Parkuj i jedź” przy stacji WKD. I choć kierowcy coraz liczniej korzystają z nowego obiektu, to jeszcze się on nie zapełnia. Za to nie brakuje przypadków nieprzepisowego parkowania. W mieście ogrodzie wracają więc do „żółtych kartek”. Jeśli kierowcy się do nich nie zastosują, posypią się mandaty.

Pracownicy magistratu będą zostawiać kartki informacyjno-ostrzegawcze za wycieraczkami aut zaparkowanych w Podkowie, w pobliżu nowego parkingu i w niezupełnie przepisowy sposób. Według zapowiedzi włodarzy akcja potrwa do końca stycznia. – Chcemy w ten sposób zachęcić kierowców do korzystania z parkingu, a jednocześnie rozwiązać problem parkowania tam, gdzie się nie powinno. Kartki już przynoszą efekty, bo na parkingu aut powoli przybywa. Mamy nadzieję, że ta tendencja się utrzyma – powiada Artur Tusiński, burmistrz Podkowy.

Jeśli jednak po zakończeniu akcji „kartkowania”, kierowcy będą parkować nieprzepisowo, muszą wówczas liczyć się z mandatami. – Jeżeli zamiast korzystać z parkingu, kierowcy będą parkować nie przepisowo, to do akcji wkroczy policja i może karać mandatami – zapowiada włodarz.

1

Dodaj Komentarz

  • adamos

    Tiaaaaaa polecam odrazu z czerwonymi na ul Radońską… terminy rozgrywki u koperskiego i na murze kościoła. Ja to rozumiem ze zmarla bliska osoba ale bez jaj cala targowica jest pusta a ludzie stoja na calym chodniku od „krzyża” do wkd. Ani przejechać samochodem ani przejść chodnikiem no i maly nieważny szczegół ” jam jest pan i wladca swiata tego co mnie obchodza ludzie na przystanku ja przyjechalem na pogrzeb wolno mi stanac gdzie chce ” co za kretyni to szok jak by mogli to by sie postawili dookoła „dołka”…. a co do żółtych kartek ?? Jesli ma to byc pierwsze i ostatnie ostrzeżenie to niech ta kartka bedzie na papierze jak „karny(K)”

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi