10 01 2019

Wolontariusze WOŚP kolejami pojadą za darmo

10.01.2019, godz.: 19:25
Wolontariusze WOŚP kolejami pojadą za darmo
fot. GrodziskNews

W najbliższą niedzielę (13 stycznia) odbędzie się 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji wolontariusze WOŚP od piątku do poniedziałku włącznie będą mogli jeździć Kolejami Mazowieckimi oraz stołeczną komunikacją miejską bezpłatnie.

Celem finału będzie zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje dziś blisko 50 takich szpitali. Swoim zasięgiem obejmują one teren całego kraju. W placówkach tego rodzaju szczególnie ważne
jest nowoczesne, spełniające najwyższe standardy wyposażenie, które daje lekarzom i personelowi medycznemu jak najlepsze możliwości diagnozy i leczenia najtrudniejszych przypadków.

Jak zwykle, finał WOŚP to nie też wielkie przedsięwzięcie pomocowe, lecz także logistyczne. Angażuje się w nią ponad 1700 sztabów w całej Polsce i na świecie oraz 120 tysięcy wolontariuszy kwestujących tego dnia na rzecz WOŚP. W tym roku Orkiestra zagra m.in. w Chinach, Wielkiej Brytanii czy USA.

– W związku z 27. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy we wszystkich pociągach uruchamianych przez Koleje Mazowieckie, przysługiwać będą nieodpłatne przejazdy kwestującym wolontariuszom 13 stycznia oraz wspomagającym organizację i
przebieg imprezy w dniach od 11 do 14 stycznia – poinformował przewoźnik.

Nieodpłatne przejazdy będą przysługiwały na podstawie identyfikatorów odpowiednio: wolontariusza, Pokojowego Patrolu Służby Informacyjnej.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi