12 01 2017

Wolontariusze WOŚP kolejami pojadą za darmo

12.01.2017, godz.: 11:27
Wolontariusze WOŚP kolejami pojadą za darmo
fot. Piotr Antos

W najbliższą niedzielę (15 stycznia) odbędzie się 25. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z tej okazji wolontariusze WOŚP od soboty do poniedziałku włącznie będą mogli jeździć Kolejami Mazowieckimi oraz stołeczną komunikacją miejską bezpłatnie.

Tegoroczny finał WOŚP odbędzie się 15 stycznia. Podobnie jak poprzednio wolontariusze będą zbierać pieniądze na ratowanie życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom. W ubiegłym roku zebrano rekordowe 72 mln zł.

Jak zwykle, finał WOŚP to nie też wielkie przedsięwzięcie pomocowe, lecz także logistyczne. Przewoźnicy komunikacji publicznej chcą więc ułatwić pracę wolontariuszom i osobom wspomagającym. Stąd pomysł organizacji darmowych przejazdów.

– W dniu 15 stycznia Koleje Mazowieckie wprowadziły nieodpłatne przejazdy wszystkimi pociągami uruchamianymi przez Spółkę dla kwestujących wolontariuszy 25. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – poinformował przewoźnik.

Ponadto wolontariusze wspomagający organizację i przebieg 25. Finału WOŚP w dniach od 13 do 16 stycznia mogą podróżować nieodpłatnie pociągami KM oraz stołeczną komunikacją na obszarze pierwszej strefy biletowej ZTM w ramach oferty Wspólny Bilet ZTM-KM-WKD.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi