21 06 2018

Wójt liczy, że wynik referendum przekona rząd

21.06.2018, godz.: 07:48
Wójt liczy, że wynik referendum przekona rząd
Fot. Urząd Gminy Baranów

Andrzej Kolek, wójt gminy Baranów jest zadowolony z frekwencji w lokalach referendalnych. Mieszkańcy jasno wypowiedzieli się w sprawie lokalizacji Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Blisko połowa mieszkańców uprawnionych do głosowania wzięło udział w referendum ws. CPK. Przypomnijmy, że mieszkańcy odpowiadali „tak” lub „nie” na dwa następujące pytania: „Czy jesteś za lokalizacją Centralnego Portu Komunikacyjnego w obszarze gminy Baranów?” oraz „Czy zgadzasz się na warunki rozliczeń zaproponowane przez rząd w związku z budową Centralnego portu Komunikacyjnego?”. W przypadku obydwu referendalnych pytań zdecydowanie przeważały odpowiedzi na „nie”. W kwestii planowanej lokalizacji lotniska ważne głosy oddało 1877 mieszkańców, z czego 1555 było przeciw lokalizacji, a 322 „za”.

Wójt gminy Andrzej Kolek w oficjalnej wiadomości podziękował mieszkańcom na liczne stawienie się w lokalach referendalnych. – Jako Wójt Gminy, a także jako mieszkaniec gminy chciałem serdecznie podziękować wszystkim Państwu za udział w niedzielnym referendum dotyczącym budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego w Baranowie. Wasza obecność w lokalach referendalnych była dowodem na to, jak bardzo wszystkim nam zależy na dobrej przyszłości naszej małej ojczyzny. Przyszłości budowanej w zgodzie z Waszymi oczekiwaniami – napisał wójt.

Wójt podkreślił, że liczy na to, iż wynik referendum będzie brany pod uwagę przez rządzących. – Obecny rząd przekonuje, że dobro obywateli oraz ich opinia są głównymi kryteriami branymi pod uwagę przy podejmowaniu różnego rodzaju decyzji. Dlatego mam nadzieję, że także głos mieszkańców Gminy Baranów wyrażony w niedzielnym referendum zostanie przez rządzących wzięty pod uwagę – zaznaczył Kolek.

Andrzej Kolek podziękował za włożony wysiłek w przeprowadzenie referendum. – Dziękuję Przewodniczącym oraz Członkom Obwodowych Komisji Referendalnych oraz Gminnej Komisji ds. Referendum w Baranowie za wysiłek włożony w sprawne przeprowadzenie głosowania i podliczenie wyników, zaś pracownikom Urzędu Gminy w Baranowie i Zakładu Usług Komunalnych za pracę organizacyjną na rzecz jego przygotowania – podkreślił.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi