19 04 2018

Wójt: Głos mieszkańców powinien być potraktowany z należytą powagą

19.04.2018, godz.: 19:27
Wójt: Głos mieszkańców powinien być potraktowany z należytą powagą
fot. gmina-baranow.pl

Decyzja baranowskiej rady gminy o zwołaniu referendum sprawiła, że o Baranowie dziś znowu mówią i piszą wszystkie media. – Zainteresowanie medialne i rozgłos w sprawie CPK cieszą. Pytanie w jakim stopniu przełożą się na decyzje rządu sprzyjające naszym mieszkańcom – zastanawia się wójt Andrzej Kolek.

Referendum ma się odbyć 17 czerwca. Padną na nim dwa kluczowe pytania: „Czy jesteś za lokalizacją Centralnego Portu Komunikacyjnego w obszarze gminy Baranów?” oraz „Czy zgadzasz się na warunki rozliczeń zaproponowane przez rząd w związku z budową Centralnego portu Komunikacyjnego?”.

Decyzję radnych skomentował dla nas wójt Baranowa Andrzej Kolek. – Nie ulega wątpliwości, że te dwa pytania oddają istotę obaw mieszkańców. Z jednej strony będą się mogli swobodnie wypowiedzieć, czy w ogóle chcą lotniska w naszej gminie, ponadto wypowiedzą się w bardzo ważnej dla nich kwestii ekonomii i rozliczeń za ewentualną utratę ziemi, czego projekt specustawy nie precyzuje. Inna sprawa, że ten projekt wciąż ewoluuje i pewnie dalej będzie się zmieniał. Zobaczymy, czy finalnie odpowie on na wątpliwości naszych mieszkańców – podkreśla wójt.

– Choć budowa CPK to wciąż odległa perspektywa, bardzo ważne jest by nie przespać ważnych rzeczy, dziejących się teraz, na początku przygotowań do inwestycji. Referendum ma być wyrazem głosu społecznego, bo w tym wszystkim to człowiek powinien być stawiany na pierwszym miejscu. Dlatego mam nadzieję, że wojewoda wyrazi zgodę na przeprowadzenie referendum. Mam wprawdzie wątpliwości czy rząd weźmie pod uwagę jego wyniki, niemniej jednak pamiętam słowa ministra Mikołaja Wilda, który na grudniowym spotkaniu w Baranowie, podkreślał, że nasza gmina stanowi wyjątkową lokalizację dla lotniska. Skoro tak, to i głos mieszkańców powinien być potraktowany z należytą powagą – zaznacza Andrzej Kolek.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi