13 05 2019

Wmurowali kamień węgielny pod Akademię Legii

13.05.2019, godz.: 16:14
Wmurowali kamień węgielny pod Akademię Legii
Fot. Facebook/Grodzisk Mazowiecki

Dziś został wmurowany kamień węgielny pod Akademię Legii Warszawa, która powstanie na granicy Książenic i Urszulina. W uroczystościach uczestniczyli m.in. prezes stołecznego klubu Dariusz Mioduski, Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki, a także burmistrz Grodziska Grzegorz Benedykciński.

Jak podkreślił podczas ceremonii prezes Mioduski, dzisiejszy dzień jest ważny nie tylko dla Legii, ale całej polskiej piłki. Ponadto podkreślił, że inwestycja pod nazwą Legia Training Center zostanie rozszerzona o stadion, na którym swoje mecze będą rozgrywać drużyny młodzieżowe. Dodatkowa inwestycja będzie możliwa dzięki dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wniosek stołeczny klub złożył w kwietniu i został on już pozytywnie rozpatrzony. – Chciałbym podziękować panu premierowi Morawieckiemu, Ministerstwu Sportu i Turystyki, a także pani minister Annie Krupce oraz burmistrzowi Grzegorzowi Benedykcińskiemu. W końcu będziemy pracować nie tylko na papierze, ale będziemy też widzieć jak ten ośrodek rośnie i się rozwija. Mam nadzieję, że będzie to miejsce, z którego będzie dumna nie tylko Legia, ale i cała Polska – zaznaczył prezes Mioduski.

Parę słów powiedział również premier Morawiecki. – Parafrazując Jana Zamoyskiego, mogę powiedzieć, że sukcesy polskiej piłki będą takie, jakie będzie szkolenie. Chciałbym podziękować Legii, że infrastruktura będzie udostępniana innym klubom, które nie mają tak dużych możliwości. Sport to także wychowanie, hartowanie ducha i krzewienie wartości. Mam nadzieję, że tego typu ośrodki będą rosły w innych miastach.  Przed nami nowa era szkolenia i przygotowania zawodnikòw.  Moim pragnieniem jest, by polska gospodarka weszła do wyższej ligi, a wraz z nią polska piłka – powiedział Prezes Rady Ministrów.

Na budowę LTC bardzo pozytywnie patrzą władze grodziskiej gminy. Burmistrz Benedykciński podkreślił, że miłość jaką darzą Legię miliony, przelej się również na naszą gminę. – Ta inwestycja by nie powstała gdyby nie wizjonerstwo pana prezesa Mioduskiego. Jako patriota, jako Polak bardzo dziękuję za tę inwestycję – podkreślił burmistrz.

Podczas ceremonii wmurowano także kapsułę czasu, w której znalazły się m.in. koszulka Legii z podpisami zawodników, dwa egzemplarze programu meczowego czy miarka budowlana.

Ośrodek ma być gotowy w czerwcu 2020 r. Będzie to najnowocześniejszy obiekt tego typu w Polsce. Na jego terenie znajdzie się m.in. sześć boisk, zaplecze medyczne, siłownie i inne powierzchnie treningowe, 24 pokoje do dyspozycji piłkarzy pierwszego zespołu, 30 pokoi w bursie dla zawodników w wieku od 13. do 18. roku życia, a także sale lekcyjne i konferencyjne. Koszt inwestycji to około 80 mln zł.

Fot. Facebook/Grodzisk Mazowiecki

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata