15 04 2018

WKD zmieni terminale. W kasach zapłacimy też kartą

15.04.2018, godz.: 18:43
WKD zmieni terminale. W kasach zapłacimy też kartą
fot. Piotr Antos

Warszawska Kolej Dojazdowa szykuje się do wprowadzenia udogodnienia dla pasażerów. Chodzi o zakup biletów w kasach stacjonarnych, który obecnie jest możliwy wyłącznie za gotówkę. W ciągu kilku miesięcy wukadka zamierza uruchomić płatność kartą.

Przewoźnik dotychczas sukcesywnie zwiększał funkcjonalność biletomatów i dokładał nowe opcje zakupu różnego typu biletów. Zaimplementował w także funkcję płatności mobilnej BLIK. Można jej dokonywać za pomocą aplikacji w telefonie komórkowym. Dla podróżnych którzy wolą bardziej tradycyjne metody płacenia za bilety pozostają opcje  uiszczenia opłaty gotówką lub kartą.

W stacjonarnych kasach biletowych wciąż takich możliwości nie ma. Podróżni, podchodząc do okienka po bilet, muszą mieć przygotowaną gotówkę na jego zakup. Wukadka poinformowała jednak, że sytuacja ulegnie zmianie i będzie można dokonywać transakcji kartą płatnicza, gdy wymienione zostaną terminale kasowe wraz z oprogramowaniem.

Obecnie przewoźnik jest na etapie przygotowywania przetargu, w którym wyłoni dostawcę i serwisanta terminali. Kolejarze szacują, że ich całkowite wdrożenie potrwa maksymalnie pół roku od dnia zawarcia umowy. Oznacza to, że jeszcze w tym roku pasażerowie wukadki powinni móc zapłacić w kasie za bilet bezgotówkowo.

1

Dodaj Komentarz

  • rbartnicki

    Dziwne rzeczy piszecie. Na początku miesiąca płaciłem za bilet kartą w kasie stacjonarnej na WKD Radońska, więc taka możliwość już jest.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi