04 07 2019

„WKD w krainie jedwabiu”

04.07.2019, godz.: 17:12
„WKD w krainie jedwabiu”
Fot. Mat. organizatora

W sobotę odbędzie się kolejne wydarzenie dla miłośników kolei i nie tylko. Warszawska Kolej Dojazdowa oraz Stowarzyszenie Klub Miłośników EKD/WKD organizują spacer śladami dawnego oraz istniejącego przebiegu linii WKD/EKD w Milanówku.

Spacer wystartuje o 12.30 i potrwa około dwie godziny. Początek zaplanowano w rejonie budynku stacji kolejowej PKP w Milanówku przy ul. Warszawskiej, natomiast koniec na stacji kolejowej WKD Podkowa Leśna Główna. Ma on na celu przybliżenie historycznych aspektów budowy i eksploatacji linii EKD/WKD od 1936 roku do okresu współczesnego na odcinku od obecnej stacji PKP w Milanówku do stacji „Podkowa Leśna Główna” (wzdłuż linii kolejowej nr 48), tj. ulicami: Warszawską, Grudowską i Milanowiecką. Podczas spaceru przedstawione zostaną uwarunkowania związane z eksploatacją oraz przyczynami zawieszenia i fizycznej likwidacji poszczególnych odcinków ww. linii kolejowej.

Wydarzenie kierowane jest do wszystkich zainteresowanych historią kolei EKD/WKD. Nawiązuje ono do 100. rocznicy powołania spółki „Siła i Światło” (organizatora i właściciela Elektrycznych Kolei Dojazdowych) oraz do 91. rocznicy uruchomienia linii kolei elektrycznej EKD Warszawa – Grodzisk Mazowiecki.

Spacer organizowany jest przez Stowarzyszenie Klub Miłośników EKD/WKD działające m.in. przy Izbie Tradycji EKD/WKD we współpracy ze stowarzyszeniami i środowiskami skupiającymi pasjonatów oraz ekspertów z dziedziny kolejnictwa, w tym z zakresu budowy oraz eksploatacji infrastruktury kolejowej, a także zagadnień urbanistyki i zagospodarowania przestrzennego w powiązaniu z transportem kolejowym. Patronat na wydarzeniem objęła spółka WKD, a patronem medialnym jest portal GrodziskNews.pl.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi