23 11 2017

Willa Radogoszcz do likwidacji? Burmistrz dementuje

23.11.2017, godz.: 14:23
Willa Radogoszcz do likwidacji? Burmistrz dementuje
fot. GrodziskNews

W lokalnych mediach pojawiła się informacja jakoby grodziska Willa Radogoszcz miała zakończyć działalność kulturalną. Postanowiliśmy zapytać o to burmistrza Grzegorza Benedykcińskiego, który stanowczo zdementował te doniesienia. Wyjaśnił także, jakie miasto ma plany wobec obiektu.

– Radni członkowie Komisji Oświaty wiedzą tyle – „ Kończy się okres ochronny funkcjonowania projektu, na który gmina Grodzisk Mazowiecki pozyskała fundusze unijne. Budynek oczywiście pozostanie, ale jego przeznaczenie będzie zmienione.” – pisze w tekście opublikowanym w serwisie obiektyw.info radna Alicja Pytlińska.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy burmistrza Grodziska. Ten zdecydowanie zdementował informację o planach likwidacji kulturalnego charakteru działalności Willi Radogoszcz. – Jest to absolutna nieprawda, gdyby pani radna była na weekendowym objeździe po gminie, wiedziałaby, że w żadnym razie nie chodzi nam o likwidację działalności Willi Radogoszcz. Wyraźnie mówiłem wówczas, że w związku z rewitalizacją willi Niespodzianka i budową nowego ratusza, chcemy przenieść tam dużych wydarzeń kulturalnych ze względu na to, iż będziemy dysponować salą na około 100 osób. Budynek Willi Radogoszcz jest znacznie mniejszy, dlatego chcielibyśmy, aby w tej jednostce odbywał się bogaty program zajęć i warsztatów dla dzieci i młodzieży. Tym bardziej, że w centrum miasta nie mamy obiektu typu świetlicowego, które funkcjonują w innych dzielnicach – argumentuje grodziski włodarz.

– Mało tego, chcemy rozwijać ofertę kulturalną w Radogoszczy, temu będzie służyć m.in. unijne dofinansowanie  na rozwój działań kulturalnych w całej gminie – dodaje. Przypomnijmy, że Grodzisk otrzymał blisko 2,2 mln zł na realizację zadania pod nazwą „Pociąg do kultury. Europejska strefa kulturalno-edukacyjna”, a całkowita wartość projektu to ponad 3,1 mln zł. Zakłada on m.in. zakup sprzętu informatycznego, wyposażenia i oprogramowania na potrzeby działalności biblioteki, centrum kultury, Poczekalni PKP, Mediateki czy właśnie Willi Radogoszcz.

1

Dodaj Komentarz

  • Grodziszczanin

    Burmistrz sam się gubi w swoich wersjach dot. Willi Radogoszcz! Już była mowa o likwidacji, rozwoju, znowu likwidacji, przeniesieniu… Pan się zdecyduje, panie Benek! Albo Pan przejdzie na emeryturę, bo już chyba wiek się zaczyna rzucać na głowę!
    I co teraz? Przeniesiesz Pan Wille Radogoszcz do Dworku Skarbkow? Bo takie ploty już tez chodzą… A idź pan w…..
    Kiedyś Pana szanowałem, teraz… Sam Pan wystawiasz świadectwo o sobie!

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi