11 04 2017

Willa Jolancin wciąż czeka na decyzje właścicieli

11.04.2017, godz.: 17:23
Willa Jolancin wciąż czeka na decyzje właścicieli
fot. Archiwum

Przeszło rok po pożarze, który bardzo poważnie zniszczył willę Jolancin i pozbawił dachu nad głową przeszło 30 mieszkańców Milanówka, nadal nie zapadły decyzje co do dalszych losów zabytkowego obiektu. – Na szczęście udało nam się zapewnić docelowe lokale mieszkalne prawie wszystkim rodzinom, kilka pozostałych otrzyma je wkrótce – zapowiada burmistrz Wiesława Kwiatkowska.

W lipcu ubiegłego roku Milanówek otrzymał decyzję od wojewódzkiego konserwatora zabytków w sprawie willi Jolancin poważnie uszkodzonej przez marcowy pożar więcej tutaj. Zalecił on odbudowę obiektu od podstaw. Choć włodarze miasta ogrodu skłaniają się ku rychłemu odtworzeniu zabytku, to decyzja nie należy wyłącznie do nich – i w tym problem.

– Niestety miasto Milanówek jest tylko częściowym udziałowcem we własności prywatnej jaką stanowi Jolancin. Co więcej, tych udziałowców jest kilku i w związku z tym trudniej dojść do porozumienia kwestii odbudowy. W grę wchodzi rzecz jasna podział kosztów i wiele kwestii formalnych. Dlatego na dziś sytuacja pozostaje bez zmian. I nie wiemy, kiedy coś się ruszy w kwestii odbudowy Jolncina – zaznacza Wiesława Kwiatkowska.

Z perspektywy gospodyni Milanówka ważne jest zapewnienie wszystkim pogorzelcom docelowych mieszkań. – Przekazaliśmy lokale większości mieszkańcom, którzy stracili swoje domy w pożarze. Kilka rodzin otrzyma je niebawem – zapowiada gospodyni miasta ogrodu.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi