14 10 2018

Wild: za kilka tygodni dokładna lokalizacja CPK

14.10.2018, godz.: 15:00
Wild: za kilka tygodni dokładna lokalizacja CPK
Fot. Pixabay

Na konferencji prasowej w Łowiczu pełnomocnik rządu ds. CPK Mikołaj Wild poinformował, że w perspektywie czterech tygodni powinna być znana dokładna lokalizacja Centralnego Portu Komunikacyjnego.

Konferencja zatytułowana „Centralny Port Komunikacyjny. Perspektywy zwiększenia dostępności komunikacyjnej oraz rozwoju gospodarczego Łowicza i regionu łowickiego” odbyła się Łowickim Ośrodku Kultury. Tam Mikołaj Wild przedstawił kilka nowych informacji na temat CPK.

Jedną z najważniejszych jest ta odnośnie do lokalizacji obiektu. Wild podkreślił, że dla przyjęcia rozporządzenia dotyczącego obszaru rezerwacyjnego potrzebna jest rejestracja spółki. Gdy tak się stanie, od razu zostanie wskazany teren, na którym powstanie CPK. Pełnomocnik rządu podkreślił, że to kwestia około czterech tygodni.

Wild na konferencji w Łowiczu podkreślił też, że CPK wygeneruje około 150 tys. miejsc pracy. Na samym porcie będzie około 37 tys. miejsc pracy, a pozostałe powstaną wokół CPK.

Na konferencji poinformowano też że sam port ma kosztować około 16-20 mld zł, natomiast infrastruktura drogowa pochłonie około 7 mld zł, a na kolej rząd ma wydać do 9 mld zł. Całość ma się zamknąć w kwocie 37 mld zł.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi