03 02 2019

Wild: A2 Warszawa – Łódź pozostanie bezpłatna

03.02.2019, godz.: 12:30
Wild: A2 Warszawa – Łódź pozostanie bezpłatna
Fot. GDDKiA

Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. CPK powiedział w czwartek Sejmie, że rząd nie ma w planach wprowadzenia opłat za przejazd autostradą A2 między Warszawą a Łodzią.

Podczas czwartkowych obrad były wiceminister infrastruktury Cezary Grabarczyk dopytywał kiedy zostaną wprowadzone opłaty na tym odcinku A2 i ile pieniędzy przez to „ucieka” z budżetu państwa. Mikołaj Wild opowiedział: „Mamy dobrą wiadomość dla mieszkańców Warszawy, Łodzi i osób, które będą podróżować do Centralnego Portu Komunikacyjnego. Nie zamierzamy pobierać opłat za przejazd na odcinku A2 Warszawa – Łódź. Na pozostałym fragmencie pozostaną one z kolei na takim poziomie, aby nie ograniczały mobilności Polaków”.

Natomiast na pytanie o „tracone” pieniądze w wyniku braku opłat, Wild stwierdził, że jest to pewna inwestycja. – Odbieramy je w podatkach, odbieramy w CIT, odbieramy tę różnicę korzystając z naszej gospodarki – mówił wiceminister resortu infrastruktury.

Ponadto Wild wspomniał również, że planowana budowa dalszego fragmentu A2 w kierunku wschodniej granicy będzie miała po dwie jezdnie z dwoma pasami ruchu.

Przypominamy, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad szuka wykonawcy, który zlikwiduje bramki w Brwinowie. Pierwszy przetarg nie przyniósł rozstrzygnięcia. Więcej tutaj.

💬︎ 0

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.