09 06 2018

Wierzbowa i Orzeszkowej do przebudowy

09.06.2018, godz.: 12:32
Wierzbowa i Orzeszkowej do przebudowy
Fot. GrodziskNews.pl

Milanowski magistrat zamierza jeszcze w tym roku zainwestować w dwie kolejne ulice: Orzeszkowej i Wierzbową.

Inwestycja zakłada przede wszystkim przebudowę systemu odwodnienia na obu ulicach w mieście ogrodzie, aby deszczówka nie zalegała na jezdni oraz nie zalewała przyległych terenów. Na ul. Wierzbowej odwodnienie zaprojektowano poprzez spadki poprzeczne i podłużne do studzienek rewizyjnych. Rozbudowane zostaną także dwa systemy rozsączające. W związku z przebudową odwodnienia wykonawca będzie też zobowiązany do odtworzenia nawierzchni. Jezdnia oraz zjazdy do posesji mają być wykonane z kostki brukowej. Wszystkie istniejące indywidualne zjazdy mają zostać wyremontowane.

Jeżeli chodzi o przebudowę ul. Orzeszkowej, to zakłada ona budowę modułowego systemu odwodnienia, a każdy z modułów ma zawierać m.in. wpust deszczowy, przykanalik, studnię osadnikową, kanał deszczowy, zbiornik retencyjno-chłonny. W zakres robót wchodzi również rozbiórka istniejącej nawierzchni z kruszywa i utworzenie ciągu pieszo-jezdnego z kostki betonowej, a także budowę i przebudowę zjazdów oraz dość do furtek.

Inwestycja ma zostać zrealizowana do 30 listopada tego roku.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi