06 07 2018

Wielkie otwarcie zmodernizowanego Zalewu Żyrardowskiego

06.07.2018, godz.: 17:12
Wielkie otwarcie zmodernizowanego Zalewu Żyrardowskiego
Fot. Urząd Miasta Żyrardowa

Już jutro oficjalnie zostanie oddany do użytku zmodernizowany Zalew Żyrardowski. Otwarcie ma się odbyć z pompą.

Mimo iż obiekt ten znajduje się na terenie Żyrardowa, to jednak jest bardzo często odwiedzany przez mieszkańców naszego powiatu. To jedno z nielicznych miejsc gdzie można zażyć kąpieli na strzeżonym kąpielisku.

Teraz korzystanie z akwenu będzie się odbywało w dużo bardziej komfortowych warunkach. Niebawem zakończyła się bowiem modernizacja obiektu. Na terenie zalewu powstała restauracja wraz z wypożyczalnią sprzętu wodnego, budynek wielofunkcyjny, przystań, piaszczyste boiska, plac zabaw, siłownia plenerowa. Powstały też nowe ścieżki, ławki, kosze na śmieci. Całość prezentuje się naprawdę dobrze. Była to jedna z największych inwestycji Żyrardowa w ostatnich latach. Koszt inwestycji to ponad 9 mln zł.

Już jutro ma się odbyć oficjalne otwarcie zmodernizowanego Zalewu Żyrardowskiego. Od godz. 12.00 aż do wieczora zaplanowano masę atrakcji. Będą pokazy taneczne, animacje dla dzieci, pokazy ratownictwa wodnego, a także koncerty: Bogdana Szymańczaka oraz zespołów Cztery Kiery i Mister Dex. Gwiazdą wieczoru (godz. 20.00) będzie zespół Fanatic. Pełny program imprezy znajduje się tutaj.

Poniżej kilka zdjęć ze zmodernizowanego zalewu opublikowane przez Urząd Miasta Żyrardowa.

Fot. Urząd Miasta Żyrardowa

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi