11 03 2019

Wiatr harcował umiarkowanie? Kilkanaście interwencji w regionie

11.03.2019, godz.: 11:06
Wiatr harcował umiarkowanie? Kilkanaście interwencji w regionie
fot. GrodziskNews

Choć w weekend, szczególnie nocami, mocno wiało w całym kraju, to w naszym regionie wichura poczyniła stosunkowo niewielkie spustoszenie w porównaniu do innych miejsce w Polsce. W naszym powiecie strażacy odnotowali przez weekend łącznie kilkanaście interwencji związanych z silnym wiatrem.

Wiało przez cały weekend, a szczególnie mocno w nocy, kiedy to porywy wiatru osiągały nawet 80 km/h. Nie brakowało też opadów deszczu i gradu. Skutek? Strażacy musieli interweniować w sytuacjach dotyczących przede wszystkim połamanych drzew, które albo spadły na drogę, albo opuszczały się na linie energetyczne i pozbawiały mieszkańców prądu.

Do tej pory zresztą w wielu domach nie ma energii elektrycznej, a nad jej przywróceniem nieustannie pracują służby energetyczne.

Jak ten weekend podsumowują grodziscy strażacy? – Odnotowaliśmy łącznie 17 interwencji związanych z usuwaniem skutków działania silnego wiatru. To stosunkowo niewiele w porównaniu z liczbą kilkuset podczas weekendu w 2017 r.  To przede wszystkim połamane drzewa czy to na drogach, czy na liniach energetycznych. Było też jedno poważniejsze zdarzenie w Międzyborowie. Tam drzewo przewróciło się na budynek. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Miejsca uszkodzenia budynku zabezpieczyliśmy plandeką – wyjaśnia bryg. Krzysztof Tryniszewski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Grodzisku Mazowieckim.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi