13 03 2019

Wesprzyj wielkanocną zbiórkę żywności dla Kresowiaków

13.03.2019, godz.: 19:29
Wesprzyj wielkanocną zbiórkę żywności dla Kresowiaków
fot. armiakrajowa-lagiernicy.pl

W naszym regionie rusza akcja zbiórki żywności, która znajdzie się paczkach na święta wielkanocne dla Kombatantów i dzieci z Kresów Wschodnich. Tegoroczną zbiórkę koordynuje Żabia Wola.

Akcja pod hasłem „Polacy kresowym rodakom” jest skierowana głównie do ostatnich żyjących na terenie Białorusi i Litwy żołnierzy Armii Krajowej (i ich najbliższych), a także do polskich dzieci i ich rodzin z Grodzieńszczyzny i Wileńszczyzny. Adresatami są potrzebujący kombatanci z szeregów AK, z których większość za walkę o Niepodległość Polski młodzieńcze lata spędziła w niewoli okupanta sowieckiego, w okrutnych warunkach łagrów syberyjskich – za kołem podbiegunowym, w Workucie, Incie, Norylsku, Kołymie, Magadanie i innych obozach śmierci. Przed aresztowaniem żyli na polskich ziemiach na Wileńszczyźnie, nad Niemnem, w Grodnie, Lidzie, Nowogródku, Wołkowysku, Brześciu, na Wołyniu, Podolu , we własnych miastach, wsiach, dworkach, chatach, a także w wielu innych miastach dzisiejszej Litwy, Białorusi i zachodniej Ukrainy. Tam były ich korzenie, tam się urodzili i do tej polskiej ziemi byli przywiązani całym sercem, z pokolenia na pokolenie.

– Zapraszamy Państwa do udziału w Zbiórce Wielkanocnej. Dary możecie Państwo przynosić do Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych w Gminie Żabia Wola, przy ul. Wiejskiej 2 F pok. nr 1, 96-321 Żabia Wola.Koordynatorem ze strony Urzędu Gminy Żabia Wola jest Pan Marcin Tylczyński, Kierownik Referatu Pozyskiwania Środków Zewnętrznych – poinformował żabiowolski magistrat.

A więcej informacji o samej akcji można znajduje się tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi