14 06 2018

Weekend z Otwartymi Ogrodami także w Podkowie

14.06.2018, godz.: 17:04
Weekend z Otwartymi Ogrodami także w Podkowie
fot. otwarteogrody.pl

Koncerty, wystawy zdjęć i obrazów, potańcówki, opowieści z podróży, zwiedzanie najurokliwszych podkowiańskich zakątków. Te i wiele innych atrakcji składają się na program Festiwalu Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej. Ten już od jutra do niedzieli w całym mieście.

Wczoraj informowaliśmy o kolejnej odsłonie FOO w Brwinowie, która także odbędzie się w najbliższy weekend. Jeśli ktoś jednak woli wybrać się na imprezę do Podkowy, nie powinien się zawieść, bowiem w programie znalazło się łącznie kilkadziesiąt różnych wydarzeń kulturalnych.

Wszystko zacznie się 15 czerwca o godz. 18.00 w budynku przy ul. Miejskiej 11. Tam o swoich podróżach do miejsc bliskich i dalekich z ponad pięćdziesięciu lat wędrowania po całym świecie opowie architekt i mieszkaniec Podkowy Leśnej, Tadeusz Barucki. Pół godziny później w Pałacyku Kasyno (Lilpopa 18) wystartuje wernisaż wystawy zdjęć Marka Englisza „Pospolite, lecz nieznane”. O 19.30 natomiast zaplanowano oficjalne otwarcie festiwalu uświetnione koncertem Anny Kostrzewskiej z zespołem.

Imprezowa sobota rozpocznie się już o godz. 10.30 i potrwa do 22.00. W tym czasie goście festiwalu będą uczestniczyć W kolejnych wystawach i koncertach, odwiedzą „Ogród Gruziński”, ogród biblijny, wezmą udział w warsztatach muzyczny, wysłuchają koncertów operowego oraz muzyki popularnej. Będzie też wieczór wspomnieniowy okazji rocznicy 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. W wszystkich imprezach w trakcie FOO, których organizatorzy przygotowali aż 35, przeczytacie szczegółowo w programie. Odsłymay do niego na końcu tego tekstu.

Tymczasem spójrzmy, co ciekawego zaoferuje festiwalowa niedziela. Będzie zatem ogród młodych artystów oraz ogród poświęcony warsztatow wykonywania elementów garderoby z papieru. Bezpłatnie dostępne będzie także Muzeum Iwaszkiewiczów w Stawisku. Nie zabraknie też wydarzeń prozdrowotnych, jak na przykład kociąk dotyczący profilaktyki zdrowych zębów. Będą ogrody ekologiczny i zwierzęcy. Posłuchamy w niedzielę koncertu bluesowego. Na zakończenie festiwalu odbędzie się Caravana Banda, czyli potańcówka w rytmach bałkańskich, cygańskich, hiszpański.

Plan Otwartych Ogrodów w Podkowie. Znajduje się tutaj.

0

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi