27 11 2018

Dziś podpiszą umowę na przebudowę krzyżówki. I co dalej?

27.11.2018, godz.: 07:29
Dziś podpiszą umowę na przebudowę krzyżówki. I co dalej?
fot.

Od pewnego czasu wiemy, że firma Mabau kosztem 3,3 mln zł ma kompleksowo przebudować skrzyżowanie ulic Nadarzyńskiej i Warszawskiej. Dziś zostanie to potwierdzone stosowną umową, a my zastanawiamy się, jakie będą kolejne kroki w realizacji inwestycji i co będą oznaczały dla mieszkańców.

Pytania wydają się o tyle uzasadnione, że do remontu ma iść jedno z najistotniejszych komunikacyjnie skrzyżowań w całym mieście. Do tego dochodzą inne planowane bądź realizowane zadania drogowe jak przebudowa drogi 579 czy ul. Chełmońskiego. Trzeba zatem tak dopasować organizację ruchu, aby nie sparaliżować miasta. Czy to się uda?

– W ciągu tygodnia od podpisania umowy mamy wprowadzić wykonawcę na plac budowy, co nie mówi jednak o bliższym terminie rozpoczęcia zasadniczych prac. Wykonawca zastrzegł, że termin będzie uzależniony od działań firmy energetycznej, która musi wcześniej zrealizować odpowiednie przyłącza – wyjaśnia Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska.

– W ciągu dwóch tygodni od podpisania umowy powinniśmy z kolei poznać szczegółowy harmonogram prac razem z projektem zmienionej organizacji ruchu. Wstępny szkic otrzymaliśmy już wcześniej i prowadzimy z wykonawcą uzgodnienia w tej kwestii. W założeniu będziemy chcieli przerzucić ruch z tego skrzyżowania w sąsiednie ulice, tak aby rozłożył się on w miarę równomiernie, a stopień uciążliwości był dla grodziszczan jak najmniejszy – dodaje Krupski.

Przypomnijmy zakres inwestycji. Zakłada poszerzenie ul. Nadarzyńskiej tak, aby można było wyznaczyć trzeci pas ruchu właśnie do skrętu w lewo na skrzyżowaniu z ul. Warszawską. Jednak to tylko jeden z czterech etapów. Drugim zadaniem jest wykonanie ciągu pieszo-rowerowego o długości 350 metrów wzdłuż ul. Warszawskiej. Chodnik będzie z kostki brukowej natomiast ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego. Trzecie zadanie obejmuje przebudowę skrzyżowania ulic Warszawskiej, Wioślarskiej i Robotniczej. Zaprojektowano tam mini rondo z przejezdną wyspą o średnicy 10 metrów z kostki granitowej. Ostatnim etapem będzie remont ul. Warszawskiej od ul. Szczęsnej do ul. Batorego. Będzie on polegał m.in. na ułożeniu nowej nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej.

Termin realizacji? Do 10 grudnia 2019 r.

4

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi