27 11 2018

Dziś podpiszą umowę na przebudowę krzyżówki. I co dalej?

27.11.2018, godz.: 07:29
Dziś podpiszą umowę na przebudowę krzyżówki. I co dalej?
fot.

Od pewnego czasu wiemy, że firma Mabau kosztem 3,3 mln zł ma kompleksowo przebudować skrzyżowanie ulic Nadarzyńskiej i Warszawskiej. Dziś zostanie to potwierdzone stosowną umową, a my zastanawiamy się, jakie będą kolejne kroki w realizacji inwestycji i co będą oznaczały dla mieszkańców.

Pytania wydają się o tyle uzasadnione, że do remontu ma iść jedno z najistotniejszych komunikacyjnie skrzyżowań w całym mieście. Do tego dochodzą inne planowane bądź realizowane zadania drogowe jak przebudowa drogi 579 czy ul. Chełmońskiego. Trzeba zatem tak dopasować organizację ruchu, aby nie sparaliżować miasta. Czy to się uda?

– W ciągu tygodnia od podpisania umowy mamy wprowadzić wykonawcę na plac budowy, co nie mówi jednak o bliższym terminie rozpoczęcia zasadniczych prac. Wykonawca zastrzegł, że termin będzie uzależniony od działań firmy energetycznej, która musi wcześniej zrealizować odpowiednie przyłącza – wyjaśnia Tomasz Krupski, wiceburmistrz Grodziska.

– W ciągu dwóch tygodni od podpisania umowy powinniśmy z kolei poznać szczegółowy harmonogram prac razem z projektem zmienionej organizacji ruchu. Wstępny szkic otrzymaliśmy już wcześniej i prowadzimy z wykonawcą uzgodnienia w tej kwestii. W założeniu będziemy chcieli przerzucić ruch z tego skrzyżowania w sąsiednie ulice, tak aby rozłożył się on w miarę równomiernie, a stopień uciążliwości był dla grodziszczan jak najmniejszy – dodaje Krupski.

Przypomnijmy zakres inwestycji. Zakłada poszerzenie ul. Nadarzyńskiej tak, aby można było wyznaczyć trzeci pas ruchu właśnie do skrętu w lewo na skrzyżowaniu z ul. Warszawską. Jednak to tylko jeden z czterech etapów. Drugim zadaniem jest wykonanie ciągu pieszo-rowerowego o długości 350 metrów wzdłuż ul. Warszawskiej. Chodnik będzie z kostki brukowej natomiast ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego. Trzecie zadanie obejmuje przebudowę skrzyżowania ulic Warszawskiej, Wioślarskiej i Robotniczej. Zaprojektowano tam mini rondo z przejezdną wyspą o średnicy 10 metrów z kostki granitowej. Ostatnim etapem będzie remont ul. Warszawskiej od ul. Szczęsnej do ul. Batorego. Będzie on polegał m.in. na ułożeniu nowej nawierzchni z mieszanki mineralno-asfaltowej.

Termin realizacji? Do 10 grudnia 2019 r.

4

Dodaj Komentarz

4 odpowiedzi na “Dziś podpiszą umowę na przebudowę krzyżówki. I co dalej?”

 1. parck pisze:

  Ale już chyba uformowali tam krzyżówkę budując skwer (nasadzenia, ścieżki, ławki) za unijne pieniądze. realizacja inwestycji trwała od lata aż do zeszłego tygodnia, gdzie montowali ławki. Mam nadzieje, że nie chodziło o sprzeniewierzenie tych unijnych środków i ten wspaniały skwer inhalacyjno – wypoczynkowy, przed jednym z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w Grodzisku utrzyma się w nienaruszonej formie? Bo gdzie jak nie tam, można usiąść na ławeczce z dzieckiem w wózku i pokazywać mu sznur wielkich samochodów zwanych tirami, czekających na „czerwonym” i mieniących się rozmaitymi światełkami z diod. Niczym karawany ciężarówek wiozący coca-colę znanego wszystkim, tak oczekiwanego Mikołaja.

  • Hubert pisze:

   Ten skwer to blokada na budowę jajowatego ronda, które było w planach i które było jedynym sensownym rozwiązaniem w tym miejscu. Pas do skrętu, to taki – jak to pan Burmistrz powiedział „wyrób czekoladopodobny” (to przy okazji mini obwodnicy).
   Jeszcze tylko brakuje nam „opakowania zastępczego” i będziemy mieli jak za dawnych lat…

 2. Zjawiskowa pisze:

  Od szczesnej do batorego ??? Czyli plot k……ch zostaje i to guw…..ane gardlo zostaje ??? Cudnie jedziemy nowa droga a tu nagle na srodku drogi betonowy plot brawo brawo brawo…. to po co to wogole ruszac i remontowac !!!! Czyz by deweloper blokow za skladem drzewa juz na poczatku kadencji rozdawal mieszkania wiadomo komu za dobry dojazd nowych wlascicieli ???

 3. Kierowca autokaru pisze:

  Mam pytanie ??? Po co to rondo tam ??? Niech ktos mi wyjasni cel ronda 180m przed skrzyzowaniem ze szczesna ??? I 20 m przed mala uliczka uczesszczana tylko przez mieszkancow moze 10 domow z czego czesc i tak ma wejscia od robotniczej ??? Teraz bez wiekszego problemu z robotniczej w lewo sie wyjedzie …. zaraz na rondo bedzie sie trzeba wciskac…. no paranoja… a nie mozna zrobic aneksu do dzis podpisanej umowy na estakade nad parkingiem pana K ???? Czy nie waznejsze jest przebudowanie drogi zakonczonej plotem betonowym niz jakies niewiem po co rondo ??? Czy to oby nie rondo dla tych z bloku przy wioslarskiej tak jak wyjazd kolo krzyza wprost na przejscie dla pieszych ??? Puki bloku nie bylo to wyjazdu tam nie bylo…..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata