22

05 2016

Warta zatopiła Pogoń

Warta zatopiła Pogoń - Grodzisk News

Już 16. porażkę w sezonie ligowym ponieśli piłkarze Pogoni Grodzisk Mazowieckim. Tym razem na własnym boisku podopieczni duetu trenerskiego Jakub Dębiec ? Maciej Tataj przegrali na własnym boisku z Wartą Działoszyn 0:1.

Porażka wydaje się tym boleśniejsza, że grodziscy piłkarze prezentowali się zwłaszcza w pierwszej odsłonie spotkania. Pogoń prowadziła grę i w pierwszych 20 minutach zyskała wyraźną przewagę nad rywalami. W 17. minucie groźny strzał Konrada Cichowskiego wybronił bramkarz Warty. Później do głosu doszli goście, ale bramkarz grodziskiego zespołu był na posterunku. W 29. minucie z pomocą przyszedł mu natomiast słupek. Na przerwę to Pogoń mogła schodzić z prowadzeniem 1:0, ale po strzale Jakuba Cesarka piłka trafiła w... słupek bramki Działoszyna.

O ile pierwsza odsłona wyglądała dla Pogoni nieźle, o tyle o drugiej grodziscy piłkarze chcieliby pewnie jak najszybciej zapomnieć. W 58. minucie drugą żółtą, w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Tomasz Kołodziejski. Chwilę później czerwono-biali stracili bramkę, a katem gospodarzy okazał się Dominik Cukiernik. Od tego momentu Warta skupiła się na obronie korzystnego wyniku, a osłabiona brakiem jednego zawodnika Pogoń nie miała pomysłu, jak dobrać się Warcie do skóry. Końcowy rezultat ? 0:1.

O zdecydowanie lepszy wynik gracze Pogoni powalczą w najbliższą sobotę w wyjazdowym spotkaniu z KS-em Ursus.

Pogoń ? Warta Działoszyn 0:1 (0:0)

Skład Pogoni: Brudnicki, Maślanka (83' Zakrzewski), Damyanov (28' Panufnik ), Jadacki, Kołodziejski, Cichowski, Kołaczek, Wilanowski, Michalski, Sołtys (63' Jaroń), Dukalski (58' Maruszewski)

Skład Warty: Cieślak (37' Różycki), Bartoszek, Stasiak, Stępień, Lisowski, Porochnicki, Kukulski, Marchewka, Nagielski (81' Stolarczyk), Nowacki (90' Magiera ), Cukiernik (78' Zawieja)