20 03 2019

„Walkiria” w grodziskim kinie

20.03.2019, godz.: 07:23
„Walkiria” w grodziskim kinie
Fot. centrumkultury.eu

Kino grodziskiego Centrum Kultury zaprasza na kolejną transmisję z nowojorskiej The Metropolitan Opera. 30 marca będzie można zobaczyć „Walkirię” Richarda Wagnera.

Grodziskie kino regularnie transmituje na żywo spektakle z nowojorskiej The Metropolitan Opera. W ostatnich miesiącach w sali kinowej przy ul. Spółdzielczej można było zobaczyć takie spektakle jak „La Traviata” czy „Carmen”. Teraz czas na kolejny.

Tym razem w grodziskiej sali będzie transmitowana „Walkiria” Richarda Wagnera w reżyserii Roberta Lepage’a. – Wystawienie opery Richarda Wagnera to zawsze wielkie wydarzenie. Nie tyle z powodu ogromu jego wielogodzinnych dzieł, co przede wszystkim trudności wykonawczych, jakie postawił przed artystami. To dlatego na światowych scenach nie goszczą one na co dzień, a specjalna kategoria śpiewaków wagnerowskich jest wprost rozchwytywana. „Walkiria” – drugie ogniwo tetralogii „Pierścień Nibelunga” – opowiada o spotkaniu rozdzielonych bliźniąt: Zygmunta i Zeglindy. Zraniony podczas walki wojownik trafia do domu Zeglindy i zakochuje się w niej z wzajemnością, choć kobieta jest mężatką i okazuje się być jego siostrą. Śmiertelnicy są jednak tylko pionkami w grze bogów: Wotana i jego żony Fricki. Walkiria Brunhilda, jedna z córek Wotana, sprzeciwia się jednak woli ojca… Multimedialna inscenizacja Met nawiązuje do historii wykonań tej opery i podkreśla ponadczasowość dzieła Wagnera – opisują spektakl organizatorzy.

Bilety w cenie 50 zł można nabyć w kasie kina CK. Spektakl jest bardzo długi, potrwa około 5 godz. 5 min.

Dodaj Komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

*

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi
blog
Współpracownik
Wieści z szopy - czyli co z tą koleją.
blog
Współpracownik
Piłka w grze - wieści z lokalnych boisk.
blog
Współpracownik
Śledź Nas - W podróży dookoła świata