21 06 2018

Wakacje, czyli niebezpieczeństwa w sieci dla dzieci

21.06.2018, godz.: 09:28
Wakacje, czyli niebezpieczeństwa w sieci dla dzieci
Fot. Pixabay

Okres wakacji to dla dzieci więcej swobody i różnych pomysłów na korzystanie z wolnego czasu. Wiele z nich spędza dużą część letniej przerwy przed komputerem. Przez nieumiejętne korzystanie z Internetu młodzi ludzie mogą być narażeni na wiele niebezpieczeństw. Jakich? Jak można ich uniknąć?

Grodziscy policjanci przyznają, że zgłoszenia przypadków – niewłaściwego i co za tym idzie – niebezpiecznego korzystania z sieci przez młodych ludzi spływają do nich przez cały rok, lecz w wakacje warto zwrócić szczególną uwagę na ten element, ponieważ dzieci i młodzież spędzają w tym okresie przed komputerem dużo czasu.

Apelujemy przede wszystkim do rodziców, aby uświadomili swoim dzieciom, jak ważne jest odpowiedzialne korzystanie z internetu. Najwięcej mamy bowiem zgłoszeń dotyczących publikowania przez młodych ludzi treści krzywdzących inne osoby. Na przykład, że ktoś zamieścił w sieci prywatne zdjęcia z osobami, które nie życzyły sobie takiej publikacji – wyjaśniają policjanci.

Bardzo niebezpiecznym zjawiskiem, przed którym przestrzegają policjanci jest podejmowanie rozmów z nieznajomymi osobami, które mogą tak naprawdę podać się za każdego. Dlatego tym, bardziej istotne  jest zachowanie ostrożności i ograniczonego zaufania. Kilkanaście miesięcy temu głośno było o sprawie zatrzymania mieszkańca Grodziska, podejrzanego o pedofilię, który nawiązywał kontakt z dziećmi właśnie przez internet.

Dodaj Komentarz

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi