13 04 2017

W sprawie skargi na działania starosty wyrok sądu korzystny dla Podkowy

13.04.2017, godz.: 12:45
W sprawie skargi na działania starosty wyrok sądu korzystny dla Podkowy
fot. arturtusinski-podkowa.pl

Nie słabnie „wymiana ognia” na linii: Podkowa Leśna – grodziskie starostwo powiatowe. Burmistrz Artur Tusiński poinformował w poniedziałek o wyroku sądu, który przyznał rację podkowiańskiej radzie miasta. Mianowicie uchylił rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody mazowieckiego w sprawie uchwały zaskarżającej działalność starosty Marka Wieżbickiego.

Chodzi o sprawę zainicjowaną w październiku ubiegłego roku. Wówczas podkowiańska rada miejska przyjęła uchwałę w kwestii złożenia skargi na działalność starosty powiatu grodziskiego. Wieżbickiemu zarzucono wówczas m.in. nienależyty nadzór nad działalnością Wydziału Komunikacji Powiatu Grodziskiego skutkujące przewlekłym, biurokratycznym i nienależytym prowadzeniem spraw przez ten wydział.

– Zgodnie z kompetencjami skarga została przekazana do Rady Powiatu Grodziskiego oraz do wiadomości rad gmin powiatu grodziskiego. Uchwała, z przyczyn bardzo niezrozumiałych została unieważniona przez Wojewodę Mazowieckiego – pisze na swoim blogu burmistrz Artur Tusiński. – W dniu 21 listopada 2016r. starosta Marek Wieżbicki wysłał pismo na ręce przewodniczącego podkowiańskiej rady, podkreślając m.in., iż „Rada Miasta zarzuca staroście nienależyte wykonanie obowiązków, a sama podejmuje uchwały z istotnym naruszeniem prawa, czyniąc ją nieważną. Tak jednoznacznie negatywna ocena Rady Miasta z dnia 11.10.2016r. skłania mnie do zapytania Pana czy projekt uchwały był przedmiotem opinii radcy prawnego, czy też Wysokiej Radzie wystarczyły rekomendacje burmistrza miasta?” Rada Miasta Podkowa Leśna nie zgodziła się z rozstrzygnięciem wojewody uznając je za przekroczenie kompetencji i na sesji w dniu 22 listopada br. podjęto uchwałę w sprawie wniesienia skargi na rozstrzygnięcie nadzorcze Wojewody Mazowieckiego do sądu administracyjnego, a ten rozstrzygnął, że rada działała zgodnie z prawem – dodał.

Pełną treść pisma przesłanego przez starostę do rady Podkowy znajdziecie tutaj.

1

Dodaj Komentarz

  • olaf

    teraz czas na odwołanie pana starosty -kwiatu PSLa następnie rządzącego nim burmistrza Grodziska Maz.
    Czas skończyć te układy.
    Czas zająć się normalną pracą , a nie partyjnymi decyzjami.

Portal GrodziskNews.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie nie związane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

Jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Na podstawie art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z dnia 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych Portal GrodziskNews.pl wyraźnie zastrzega, że dalsze rozpowszechnianie artykułów zamieszczonych na portalu bez zgody jest zabronione.
Blogi